Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 07 травня 2015
Ви тут: ГоловнаНовиниПодіїФільтрувати матеріали за датою: Четвер, 07 травня 2015

У Бердичеві завершується будівництво та благоустрій сучасного мототреку. Мототраса, облаштована за найвищими європейськими стандартами, дозволить проводити в районному центрі чемпіонати України та Європи.  Про це повідомив президент федерації мотоспорту України у Житомирській області Олександр Бочковський.

Він розповів, що торік у Бердичеві пройшов Житомирський обласний турнір з мотокросу. Захід здобув популярність серед мешканців області. У змаганнях взяли участь понад 40 спортсменів з усієї України, в тому числі і найменші учасники 8-10 років.

«В цьому славному місті змагань з мотокросу не було вже більше 20 років. Чемпіонат влітку минулого року підтримав народний депутат України, член фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Ревега. Він ініціював цінні призи для спортсменів. Тоді спільно з міською владою було ухвалене рішення зробити турнір традиційним. Нам виділили місце  для траси. І вже цього року за сприяння Олександра Ревеги траса доведена до європейського рівня. Мотокрос у Бердичеві починає відроджуватися», – констатував Олександр Бочковський.

Президент обласної федерації мотоспорту вважає, що цей вид спорту сприяє військово-патріотичному вихованню молодого покоління. І сподівається, що за кілька місяців у Бердичеві відбудеться обласний чемпіонат, а згодом і всеукраїнський.

«Маю надію, що в Бердичеві поряд із  боксом буде активно розвиватися і мотокрос», – говорить Олександр Бочковський.

Опубліковано в Суспільство

У Вінниці завершилися ігри чергового туру України з хокею на траві серед чоловічих команд. Тур народив не тільки чергову сенсацію, але й нового лідера. Беззаперечний багаторічний чемпіон України вінницька “ОКС” зазнала вже другої поразки у сезоні, і, ідтак, втратила лідируючі позиції. 

Нагадаємо, у попередньому турі “ОКС” програла основному своєму опоненту-земляку - “ШВСМ-Олімпії”. А у звітному турі чемпіон поступився бердичівському “БКПЕП-Старт” 2:3. Для бердичівлян ця перемога стала ключовою — вона дозволила їм повернутися у боротьбу за бронзові медалі, а при сприятливому збігові обставин “студенти” можуть поборотися ще й за срібло. Це сталося завдяки трьом поспіль перемогам у турі: крім згадної “ОКС”, перед бердичівлянами не встояли також "ККНАУ-КРАУС" з Кривого Рогу (4:0) та "ШВСМ-ДЮСШ" (Чернівці) — 12:0. натомість, головний конкурент “БКПЕП-Старту” - збірна Черкаської області, яка до цього посідала третю сходинку у турнірній таблиці, два із трьох матчів. Таким чином, і черкащани, і бердичівляни нині мають однакову кількість очок — по 32, відстаючи від “ОКС”, яка йде другою, на 10 очок, але маючи гру у запасі. 

А на чисте перше місце вийшла “ШВСМ-Олімпія”, яка у нинішньому сезоні ще не втратила жодного очка.  

Всі результати туру:

"Політехнік" Коростень - ОСДЮШОР "Олімпія" 1-4

"ЖДУ-БКПЕП Старт" Житомирська обл. - "ККНАУ-КРАУС" м. Кривий Ріг 4-0

"ШВСМ-Олімпія Педуніверситет" - Зб. Черкаської обл. 9-2

"ОКС" - "ШВСМ-ДЮСШ" м. Чернівці 15-0!

"ЖДУ-БКПЕП Старт" - "ШВСМ-ДЮСШ"  12-0

Зб. Черкаської обл. - ОСДЮШОР "Олімпія" 1-2

"ШВСМ-Олімпія Педуніверситет" - "ККНАУ-КРАУС" 8-1

"Політехнік" м. Коростень - "ОКС" 2-10

Зб. Черкаської обл. - "Політехнік" 7-5

"ШВСМ-Олімпія Педуніверситет" - "ШВСМ-ДЮСШ" м. Чернівці 11-1

"ККНАУ-КРАУС"  - ОСДЮШОР "Олімпія" 0-3

"ЖДУ-БКПЕП Старт" - "ОКС" 3-2.

Турнірна таблиця чемпіонату України

 

команди

 і 

 в 

 н 

 п 

очки

1

 ХК "ШВСМ-Олімпія"

11

11

0

0

44

2

 ХК "ОКС"

12

10

0

2

42

3

"ЖДУ БКПЕП-Старт"

11

7

0

4

32

4

 Збірна Черкаської обл.

11

7

0

4

32

5

 ОСДЮСШОР "Олімпія"

11

4

1

6

24

6

 ХК "Політехнік"

11

2

1

8

18

7

 ХК "КНАУ-КРАУСС"

12

1

1

10

16

8

 ХК "ШВСМ-ДЮСШ"

11

1

1

9

15

  Ігри наступного туру відбудуться у Вінниці 8-10 травня.

Опубліковано в Спорт

У міському Палаці культури відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди визначних ювілеїв - 70-річчя музичної школи та 35-річчя художньої школи Бердичева. Довгий і славний шлях цих двох навчальних закладів позначився багатьма пам?ятними подіями і невтомною щоденною працею творчих, цілеспрямованих колективів, які виховали не одне покоління талановитих музикантів і майстрів пензля. Творчий підхід, далекосяжність планів, оригінальність рішень і сучасний стиль роботи – ті визначні риси колективів музичної і художньої шкіл, які тримають свої заклади на вершині успіху впродовж  десятиліть. Пропонуємо Вам пройтися сторінками сценарію свята та стежками історії славних мистецьких шкіл нашого міста. 

Музична школа

Берег дитинства, храм мистецтва, країна дитячих мрій – все втілюється в єдиному понятті – рідна музична школа. Історія  школи – це історія кожного вчителя і кожного учня. Весна 1945 року…Саме цієї весни, коли ще гриміли залпи гармат у Берліні, у нашому місті відчиняє свої двері Бердичівська музична школа. В ній навчається всього 50 учнів і працює 5 викладачів. Важко було у перші повоєнні роки: холодні класи, нестача музичних інструментів і нотної літератури, але школа жила і працювала. І вже на другий рік свого існування змогла давати концерти для бердичівлян. Ця добра традиція існує вже майже 70 років.

Гортаючи сторінки  історії цього закладу, дізнаємося, що в 1960 році  музична школа переходить в інше приміщення, відкривається вечірнє відділення для робітничої молоді, організовують товариство «Знання» для активної пропаганди музичної культури.

На початку 1970-х років в школі працює вже 16  її випускників.

Контингент учнів збільшується, і стара будівля вже не може вмістити таку кількість бажаючих. Дирекція ставить питання про надання нового, більш просторого приміщення. І ось з 1979 року візитівкою закладу стає частина добре відомого всім монастиря-фортеці ордену Босих кармелітів, пам’ятника архітектури 16-17столітть. Тепер працювати доводилося не лише  на уроках, а й на відбудові приміщень закладу, які були не пристосовані для навчання дітей. Але викладачі і учні продовжують активну концертну діяльність.

В школі розпочинають свою роботу такі колективи: вокальний ансамбль викладачів, хор викладачів, оркестр народних інструментів.

Двері  цього навчального закладу завжди гостинно відкриті для усіх бажаючих. Давайте і ми пройдемося цими затишними коридорами, в яких завдяки архітектурному стилю всієї фортеці вміло поєдналися спокій і урочистість. Кожен відвідувач звертає увагу на високі барокові стелі, арочні вікна, настінні фрески і вітражі. Тут завжди присутній дух історії і трішечки чогось таємничого, а час ніби спливає повільніше. Духовна велич католицького монастиря завжди надихала і надихає юних музикантів на творчість. Школа завжди наповнена звуками музики і дзвінкими дитячими голосами. Поруч чудово уживаються історія і сучасність. Обладнання класів, музичні інструменти, актова зала, костюми – все це удосконалюється і поповнюється.

Та найголовніша  гордість музикалки (так часто називають її бердичівляни ) -  її учні. З дня заснування школу закінчили майже 4000 вихованців, з яких більше 1000 продовжили своє навчання за обраною музичною спеціальністю. За участі учнів  і викладачів  постійно діють 13   мистецьких колективів, з творчістю яких ви сьогодні матимете змогу познайомитесь. Кількість інструментів, на яких навчаються діти – 19. Своїх учнів музичному мистецтву навчають  53 викладачі,  39 з них -  колишні  випускники, які повернулись до школи зберігати і продовжувати славні традиції своїх попередників. 

На даний час у школі працює 7 відділів:

- фортепіанний (зав. відділом Ковальова В.І.);

- відділ струнно-смичкових інструментів (зав. Холодняк М.Р.);

- відділ народних інструментів (зав. Зарбишева Л.В.);

- відділ струнних народних інструментів (зав. Грабовський Ю.Б.);

- вокально-хоровий відділ (зав. Книжник І.В.);

- відділ духових та ударних інструментів (зав. Пономаренко М.Г.);

- відділ музично-теоретичних дисциплін (зав. відділом Дворяченко Є.І.).  

Щороку учні школи беруть участь у мистецьких конкурсах і фестивалях обласного, Всеукраїнського і Міжнародного рівнів, де отримують нагороди та призові місця. За останні роки вихованцями музикалки було отримано більше 100 дипломів лауреатів різноманітних конкурсів та фестивалів. Викладачі школи є учасниками оркестрової та вокальної груп народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Зорецвіт» МПК ім.О. Шабельника, у складі якого мають можливість презентувати музичне мистецтво Бердичева на Всеукраїнських та  Міжнародних конкурсах народної творчості.  Більше 20 випускників  музичної школи різних спеціальностей стали відомими та знаменитими у музичному світі не тільки України. Це – Моріс Чорнорудський, Володимир Марковський, Юлія Вакулович, Олександр Зборівський, Анатолій Галішевський та ін.

Колектив закладу розуміє, що такі школи є не в кожному районному центрі, і тому щиро вдячний міському  голові Василю Мазуру, депутатському корпусу за фінансову підтримку, а ще - людям, які вчасно підставляють плече у вирішенні поточних фінансових питань. Серед таких – народний депутат України Олександр Ревега, який подарував на ювілейний день народження другий омріяний концертний баян (кошти на один виділили місяць тому «молодші» колеги – депутати міської ради).  

70 - років… Для історії – це мить, а для колективу  музичної   школи і  його випускників - це частина життя, реальність людських доль, радощі і печалі, успіхи, досягнення, утверджені традиції і новації, які диктує швидкоплинний час.

ХУДОЖКА

Так склалося, що в Божому храмі з чудотворною іконою Матері Божої Бердичівської розташувався ще один початковий спеціалізований навчальний мистецький заклад  дитяча художня школа.

Тридцять п?ять років очолює колектив художньої школи, незмінний  директор – Почесний громадянин міста Микола Яцюк.

Бердичівська художка, як зазвичай називають її бердичівляни, була відкрита в 1979 році.

Власне, школи, як такої, ще й не було – ні приміщення, ні учнів, ні вчителів. Вона лише мала стати першою в нашому місті і другою в області школою художньо-естетичного напряму.

Розпочинали її будівництво просто на руїнах кляштору: розкидане каміння, гори піску, напівзруйновані ніші…

Того ж року шістдесят здібних до малювання учнів склали вступний іспит. Майбутні художники, дизайнери, архітектори прийшли в один великий клас, орендований в музичній школі, яка вже на той час діяла в приміщенні фортеці. Він був і кабінетом, і класом, і місцем проведення різноманітних виставок та свят. Мольбертами слугували креслярські дошки, розрізані на чотири частини.

Поступово площа школи розширювалася, класів ставало більше. Назустріч  йшла місцева влада, підтримуючи матеріально і морально. Але найважчий тягар лягав на плечі директора, викладачів. Миколі Яцюку разом з Валерієм Ковальчуком та Іриною Смирновою доводилось працювати в дві зміни. А вечорами потрібно було ще й опалювати приміщення, бо й вода проступала зі стелі, й мороз виступав на стінах. Ким лише не доводилось бути - кочегарами, малярами-штукатурами, електриками...

Першими вчителями школи були Валерій Ковальчук, Віктор Шаврацький, Леонід Кустовецький, Олена Шапіро, Людмила і Анатолій Ходорковські, Семен Андрійчук, Наталя Лесніковська, Тетяна Коляда.

Бердичівська художня школа відразу ж стала культурним і художнім осередком міста. Учні і вчителі брали участь в різноманітних виставках міста й області.  В школі працював гурток образотворчого мистецтва для робітничої молоді.  Художня школа стала також методичним центром для викладачів загальноосвітніх шкіл і дитсадків. Постійно проводились і проводяться семінари-практикуми, лекції в різних закладах освіти. Учні і вчителі брали участь в художньому оформленні дитячих садків та шкіл.

За свою 35-літню історію „ художку” закінчили більше тисячі учнів. Серед них – професійні майстри пензля, дизайнери, модельєри одягу, архітектори, які працюють в Україні й за кордоном.  Випускники школи Ірина Гаркіна та Ірина Ніколайчук стали її викладачами. Лариса Пономаренко – викладач дитячої академії мистецтв у Києві. Юрій Морозюк – викладач Харківського художнього інституту, один із провідних дизайнерів Харкова, Аліса Дідківська – художник по металу в Києві, Світлана Гедзь, Ольга Лисюк працюють в Європі, Олена Жирилєєва – мистецтвознавець в Луврі (Франція), Андрій Шеффер - головний архітектор міста, Андрій Лисюк – художник по металу. Оксана Яцюк ілюструє твори українських письменників – І.Котляревського, М.Гоголя, Л.Глібова, І.Франка. Захоплюється написанням портретів. В 2011р. відбулася її персональна виставка в музеї історії м.Бердичева «Ілюстрація української літератури». Учні школи прославляють мистецтво рідного міста далеко за його межі, стають призерами багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Двадцять кращих дитячих робіт знаходяться в музеї  дитячої творчості в м.Осло (Норвегія).

 Частими гостями художньої школи є представники посольств, акредитованих в Україні, зарубіжні гості з Польщі, Німеччини, Америки. Вони відзначають високий фаховий рівень підготовки викладачів та юних майстрів пензля. Бердичівська «художка» - справжній рай для юних митців, свідченням цього є мистецька виставка, яку в день свого ювілею представили  учні та викладачі у фойє МПК ім.Шабельника. Творчий колектив цієї школи естетичного виховання (так, як і музичної) подякував міському  голові  Василю Мазуру та депутатському корпусу за фінансову підтримку в розвитку навчального закладу.

Коли людина приходить в цей світ, батьки покладають на неї великі надії, а Боженька закладає дуже серйозні можливості. І дуже важливо, щоб у подальшому була змога розвинути закладені таланти. Надзвичайно важливо, що у Бердичеві свого часу мудрі та далекоглядні люди подбали про це. Таку думку висловив зі сцени МПК, вітаючи ювілярів зі святом, мер Василь Мазур. «Багато наших діток мають можливість розвиватися. З ними працюють надзвичайно творчі люди, які самі мають талант і вміють його розпізнати та розкрити у своїх учнях – це творчі колективи художньої і музичної шкіл. Завдяки цим творчим колективам у Бердичеві створена дуже гарна атмосфера. Ми гордимося вами і переконані, що ще багато талантів народиться у ваших колективах. Велике Вам спасибі за працю», - сказав у своєму вітальному слові Василь Мазур.  

Не зважаючи на те, що нині багато часу проводить у столиці, народний депутат Олександр Ревега не змінив своєї думки про те, що саме бердичівські колективи є найкращими не лише в області, але і на теренах всієї Україні. Олександр Ревега подякував викладачам за гарних і талановитих дітей,  а також подбав про поліпшення матеріальної бази музичної та художньої шкіл. 

На свято завітали відомі випускники школи - не лише з гарними побажаннями, але і з концертними номерами: солістка Одеського академічного театру музичної комедії ім. Водяного Лілія Духновська, артисти Національного духового оркестру України Богдан Сичевський та Національного академічного оркестру народних інструментів України Євген Діденко.  На концерті була присутня перша випускниця музичної  школи – Ніна Юріївна Ясюлевич. Як з’ясувалося, нині шестеро випускників нашої музичної школи грають у складі військового духового оркестру 26-ї Бердичівської артилерійської бригади, а випускники і викладачі закладу є учасниками народного аматорського ансамблю пісні і танцю МПК ім.Шабельника. 

Людина повинна пам’ятати про минуле, бо з історії починається шлях до майбутнього.  Тому святкування ювілею є, в першу чергу, способом вшанування тих, хто працював у школах раніше, проявом світлої пам’яті про тих, кого немає у світі живих, і глибока шана про кожного, хто поруч. Тож і цей день з особливою теплотою згадали про ветеранів митецьких шкіл.   

Вітаємо із ювілеями навчальних мистецьких закладів їхні колективи - ветеранів, викладачів, учнів . Нехай здобуті знання і навики принесуть нові успіхи, серця будуть наповнені безмежною  радістю, осяяні вірою в  добро. Надалі гідно прославляйте  своєю творчістю рідний Бердичів! 

Опубліковано в Суспільство

Місто відзначає 70-ту річницю Великої Перемоги. Приурочений до цієї вікопомної дати план заходів розроблений на виконання відповідного указу президента, з метою гідного вшанування подвигу українського народу, та зважаючи на ті добрі традиції, які з роками склалися у Бердичеві. 

Фактично, ця робота розпочалася ще у квітні - проводяться тематичні екскурсії, виставки, концерти, радіобесіди, зустрічі з ветеранами, години-спомини у різних колективах, у закладах освіти та позашкілля – патріотично-виховні заходи. Та все ж основні заходи  відбудуться упродовж останніх трьох днів. Так, 7 і 8 травня вшанують пам’ять загиблих героїв-учасників АТО та героїв Радянського Союзу, котрі проживали у нашому місті, і де на будівлях на їхню честь встановлено меморіальні дошки. 9 травня бердичівляни віддадуть шану живим ветеранам. На жаль, свідків буремних подій сорокових років у Бердичеві залишилося дуже мало - 125 учасників бойових дій і лише один визволитель міста Микола Іванович Калинський.     

У Бердичеві завжди намагаються всіляко підтримувати ветеранів. Так буде і цього року – вони отримають матеріальну допомогу і пайки, у тому числі - від народного депутата україни Олександра Ревеги.  

Аби уникнути ексцесів та непорозумінь і запобігти використанню провокативних георгіївських стрічок, Центром позашкілля виготовлено нові символи Великої Перемоги – маки – яскраві квітки, що розпускаються на українських полях у теплу пору року. Отримати квітку і приколоти її до одягу 9 травня під час проведення загальноміських заходів зможуть ветерани, вдови та всі бажаючі.

Цьогоріч, у 70-ту річницю Великої Перемоги ми згадуємо не лише подвиг солдата, який дав відсіч ворогу в ті роки, але і вшановуємо героїв, які воюють зараз на Сході країни. І ті й інші, були і є єдині у своїх прагненнях - захистити рідну землю, свої сім’ї і домівки від ворога. Саме тому в символічний день 9 травня у Бердичеві буде зроблено важливий крок: Вічний вогонь, що багато років палає на площі Соборній, об’єднає людей різних поколінь. Окрім звичного дня нас обеліску – символу Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні, це стане і місцем вшанування загиблих на Майдані та полеглих захисників на сході України. Меморіал пам’яті «Слава Героям» нагадуватиме і нинішнім, і прийдешнім поколінням про те, що немає нічого ціннішого за мир і вільне життя на своїй землі. 

Сила народу – в єдності. У різні часи завойовники намагалися для досягнення своєї мети розколихати країну із середини. Тож щоб не сталося ще більшого лиха, маємо гуртуватися та розумітися між собою. Бердичівлянам мудрості не позичати. І ще один приклад цьому – відкриття Меморіалу Слави – в пам'ять про героїв різних поколінь, яких поєднала любов до рідної землі і віра у краще майбутнє свого народу. До речі, кошти на спорудження цього пам’ятника бердичівляни також збирали спільно – до цієї доброї справи долучилися меценати, колективи підприємств, організацій і просто небайдужі. А, значить віримо, що об’єднавчої мети, яку поставив  міський голова Василь Мазур, обов’язково буде досягнуто. 

«Я, як посадова особа і як людина, зацікавлений у тому, щоб у нас людей не ділили, щоб спрацьовувала ідея об’єднання різних поколінь. І в ті роки люди клали голови за цю землю, і на Майдані, і зараз хлопці віддають своє життя за цю саму землю. Ми звикли все ділити: межі ділимо, вважаємо сусіда своїм ворогом, людей ділимо, церкви ділимо. Чому Польща сильна? Єдина релігія – монолітна держава, і це нормально. І в нас в Україні ми не повинні ділити людей. І коли ми будемо вшановувати пам'ять наших патріотів, то будемо приходити в одне місце - це і стане запорукою того, що у майбутньому ми не будемо ділити», - висловився про ідею облаштування меморіалу «Слава Героям» міський голова Василь Мазур. 

До речі, за прикладом Бердичева, інші українські міста також вже почали втілювати ідею облаштування спільного місця, де вшановуватимуть пам'ять героїв-патріотів різних поколінь.   

 

 

 

Опубліковано в Суспільство

У Кіровограді завершився чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР (юнаки і дівчата 1998 року народження і молодші). 

Бердичів на цих змаганнях був представлений не надто широко, на відміну від попередніх років. Єдина представниця нашого міста у нинішньому чемпіонаті – Карина Миронюк, яка намагалася зійти на п’єдестал у стрибках у висоту (тренер Олександр Михальченко). 

Втім, цього разу бердичівлянці не пофортунило: результат 160 сантиметрів дозолив їй розділити тільки четверте місце із Юлією Татаренко з Миколаївщини та Тетяною Тригуб’як з Івано-Франківська. 

Чемпіонкою України у цій дисципліні стала Олександра Полтавець з Полтавщини (170 сантиметрів). Срібло розділили між собою Галина Москвич (Миколаївщина) та Юлія Петренко (Кіровоградщина). Результат обох – 165 сантиметрів. 

 

Опубліковано в Спорт

У щільному графіку депутатської діяльності постійно потрібно знаходити час для проведення особистого прийому громадян. Услід за виїзними прийомами у Андрушівці та Попільні, особистий прийом громадян у Бердичеві провів народний депутат Олександр Ревега, обраний у 63-му виборчому окрузі, а нині входить до фракції Блоку Петра Порошенка.

Проблеми у кожного — свої, їх він вважає особливими і тому намагається потрапити на прийом безпосередньо до депутата. Тому у день прийому чергу почали займати ще за кілька годин до початку. 

Більшість звернень людей, як стало очевидним, пов’язані із матеріальними негараздами. Одні просили допомогти коштами на лікування, інші — на придбання житла, треті — на ремонт даху приватного будинку.

Як цей прийом виборців, так і всі попередні, показав — у нас є ще недостатньою правова обізнаність громадян. Зокрема, лише у цей день до Олександра Ревеги звернулися двоє літніх чоловіків, які просили сприяння у поверненні депозитів у проблемних банках. Правда, як з’ясувалося, обидва самі для цього не зробили жодного кроку, зокрема — навіть не зверталися у банківські установи з подібним проханням. 

Були й колективні звернення. Директор Скаківської школи, дізнавшись напередодні про те, що очолюваний нею заклад підлягає оптимізації, а, простіше — закриттю вже у цьому році, просила втрутитись у цей процес і не допустити ліквідації школи. 

Наразі, у громадську приймальню Олександра Ревеги, яка працює із середини січня, надійшло вже понад три сотні лише письмових звернень. Нерідко люди приходять просто за консультаціями або порадами, найчастіше — просять матеріальної підтримки, як індивідуально, так і колективно. 

Опубліковано в Влада

Підписатись

Likes usFollow us
« Травень 2015 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Погода
Погода у Бердичеві

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

вологість:

тиск:

вітер:

Нашi контакти

  • Адреса: 13312, вул.Героїв України,17, м.Бердичів
  • Тел: 0(4143) 4-28-90; 0(96) 300-21-51
  • Факс:  0(4143) 4-28-90
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Website:  https://berdichivnews.com.ua