Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 15 травня 2015
Ви тут: ГоловнаНовиниПодіїФільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 15 травня 2015

Нові робочі місця для людей з інвалідністю з’явилися у м. Бердичеві внаслідок відкриття «Пілотної майстерні з вишивки». Можливість працювати та заробляти кошти отримали представники бердичівської громадської організації інвалідів-візочників “Стимул”. Комп’ютеризовану машину з вишивки спілка отримала в рамках проекту «Пілотна майстерня», започаткованого житомирською обласною громадською організацією «Молодь. Жінка. Сім’я», яку очолює Неля Ковалюк – представниця партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність », депутат Житомирської міськради.

Півтора року тому під керівництвом Нелі Ковалюк організація «Молодь. Жінка. Сім’я» виграла грант від компанії «Монсанто Україна» на реалізацію проекту «Впровадження соціального підприємництва у Житомирській області».  За її словами, раніше організація «Жінка. Молодь. Сім’я» здебільшого реалізовувала навчальні проекти. Коли дізналися про можливість отримати грант, вирішили створити умови для того, щоб люди з інвалідністю могли працювати за заробляти кошти.

«Ми зрозуміли, що нам потрібен такий проект, який дозволить придбати певне обладнання, навчити людину працювати на ньому та дати їй можливість заробляти собі на шматок хліба і когось навчити після себе. Тому ми вирішили створити проект «Пілотна майстерня». Виграли грант і вже відкрили 2 майстерні. Першу (з ремонту телерадіоапаратури) – у с. Дубище Чуднівського району, сьогодні – у Бердичеві. Наступні будуть у Романові, Черняхові та Червоноармійську», – розповіла Неля Ковалюк.

Вартість комп’ютеризованої швейно-вишивальної машини склала більше 34 тис. грн. Цифровий дисплей дає можливість не лише керувати режимами роботи, але й  редагувати, масштабувати та комбінувати малюнки. Представники організації «Стимул» вже напрацьовують власні шаблони, зокрема планують вишивати шеврони та логотипи. Місцева влада, зокрема мер міста Василь Мазур, надає підтримку із залучення клієнтів, кілька компаній вже готові робити свої замовлення. 

Голова громадської організації інвалідів-візочників «Стимул» Юрій Яремчук каже: для людей з інвалідністю проблема працевлаштування стоїть дуже гостро. Адже навіть якщо роботодавець готовий взяти на роботу працівника на візку, майже ніколи умови роботи не відповідають тим, яких потребують люди з інвалідністю, зокрема високі пороги у приміщенні, відсутність пандусів та неадаптована туалетна кімната.

«Хтось сказав, мрійте обережно, адже мрії мають здатність збуватися. Так трапилося і у нас. Коли ми засновували громадську організацію, першим завданням для нас було працевлаштування людей. Адже зараз із цим є проблема, і у мене також. Адже серед нас є люди з травмами хребта, після інсульту, та ті, які користуються візками. Сьогодні ж, за підтримки Нелі Ковалюк, ми створюємо умови, які дозволяють працювати нам, незважаючи на фізичні обмеження», – розповів Юрій Яремчук.

«Пілотна майстерня з вишивки» відкрилася у Центрі соціокультурної та активної фізичної реабілітації «На рівних», який організація «Стимул» отримала рік тому. Тут умови роботи повністю відповідають вимогам.

Присутній на відкритті майстерні депутат обласної ради, член партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність » Олександр Бочковський наголосив, що зі свого боку рекомендуватиме вироби працівників майстерні, аби у них було якомога більше замовлень і клієнтів.

«Дякую вам  за те, що ви робити цю справу, від неї всі будуть тільки у виграші. Дякую міському голові Бердичева, що він підтримує такі ініціативи в місті та за те, що організації надане чудове приміщення. Ми зі свого боку будемо завжди раді вам допомогти», – пообіцяв Олександр Бочковський.

 

 

Опубліковано в Суспільство

Протягом січня-квітня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 4.9 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 7 відсотків. 

Фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету  4,1млн. грн., що на 321,5 тис. грн. більше, ніж за січень-квітень 2014 року.  

Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 860,7 тис.грн.  Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження від цієї категорії платників зросли на 9,2 тис.грнвень. 

Нагадуємо, що відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України запроваджується обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування: з 1 липня 2015 року – для платників третьої групи, з 1 січня 2016 року – платників другої групи. Зазначена норма не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі. 

Водночас, для тих платників третьої та другої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, законодавством передбачено звільнення від перевірок на дотримання норм порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року.  

 

Опубліковано в Економіка

Навесні 2013 року мешканці нашого будинку по вул. Садовій, 14 зібрались на свої перші загальні збори і прийняли одне дуже правильне рішення – створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (скорочено ОСББ) і назвали його „Криниченька - 14”. 

А спонукало нас до таких рішучих дій – підвищення ЖЕКом № 2 (приватне підприємство „Житлоремекс 2”) тарифу на свої послуги, який вони запланували для мешканців будинку у розмірі 2 грн. з 1 кв.м загальної площі кожної квартири в місяць. У будинку 75 квартир, загальною площею 3920 кв.м. Ми зрозуміли, що обслуговувати будинок можна за менші кошти і без ЖЕКу. Підрахували і визначили, що тарифу 1,40 грн. за 1 кв.м загальної площі буде достатньо для господарювання. В місяць така плата з усього будинку становить 5,5 тис.грн. 

Коли на зборах вирішили створити об’єднання, то одразу намітили шлях з утримання будинку – самостійний, щоб самим управляти своїм багатоквартирним будинком і за власні кошти-внески наводити лад та порядок. Одразу, після прийнятого виконавчим комітетом рішення № 46 від 06.02.2013, прийняли від ПП „Житлоремекс 2” будинок та його прибудинкову територію на баланс ОСББ. Скрізь зареєструвались, виготовили печатку з власним найменуванням, в установі Ощадбанку відкрили окремий розрахунковий рахунок для сплати платежів. 

Два роки тому розпочалось наше самостійне життя. Спочатку було боязно і страшно, бо дуже багато робіт необхідно виконати. Стан будинку, його основних конструкцій та мереж був дуже поганий. В підвал взагалі було страшно зайти, адже там протягом багатьох років ніхто не прибирав, хоча в тарифі ЖЕКу така послуга як „прибирання підвалу і горища” передбачена. 

Всі будинкові мережі внутрішнього водостоку були розламані і протікали, дощ йшов прямо у під’їзди. Покрівля над більшістю квартир протікала і потребувала негайного ремонту. На козирках входів у під’їзди росли дерева, а східці на входах - напівзруйновані. 

У дворі в кутку стояли три ржавих дірявих контейнери для сміття, а за ними ще звалище сміття. На дитячому майданчику не було нічого крім металевої зламаної ржавої гірки типу „слоник”, що боком лежала під деревом. Аналогічний вид мала і металева сітчаста огорожа спортивного майданчику. 

Спочатку заходились наводити скрізь санітарний порядок. Розпочали з підвалу та горища - вичистили ці приміщення від сміття та бруду, якого набралося на дві машини-самоскиди. Доречі, транспорт для вивезення сміття нам надали керівники ТОВ „Полісся Екосфера” і безкоштовно, спасибі їм за це від усіх людей. Зазначу, що і в подальшій діяльності об’єднання працівники цього товариства нам дуже допомагають, завжди надають автотранспорт для вивезення сміття, гілля та сухого листя з території.

За два роки життя без ЖЕКу зроблено чимало робіт:

-капітально відремонтована частина покрівлі площею понад 350 кв.м.;

-замінені каналізаційні мережі по стоякам у 5-ому під’їзді;

-влаштовані нові козирки з металопрофілю на входах у під’їзди;

-відремонтовані всі східці входів;

-замінені аварійні мережі внутрішнього водостоку;

-встановлені двері на виходах на покрівлю і зачинені на замки;

-налагоджено електроосвітлення на кожній площадці у під’їздах, входи у під’їзди також освітлюються, для цього встановлені світильники.

Зараз наводимо лад у дворі та на всій прибудинковій території. Зрізали сухі дерева, покрокували старі, висадили молоді саджанці та кущі. Облаштували клумби та квітники, висаджуємо квіти, встановили нові лавки для відпочинку. Влаштували дитячий ігровий майданчик, відремонтували спортивний майданчик, все пофарбували і побілили. На контейнерному майданчику встановили 4 контейнери, які відремонтовані і пофарбовані. Скрізь навели порядок і лад, щоб приємно було жити у такому домі. У цьому велика заслуга самих мешканців будинку – згуртувались і разом працюємо для створення комфортних умов проживання.

Ми зрозуміли, що об’єднання співвласників – це організація, хоч і невелика, але організація, де працюють люди і отримують за свою працю заробітну плату. ОСББ заключає договори з різними підприємствами, які виконують у будинку необхідні ремонтні роботи. В ОСББ мешканці дійсно отримують конкретні послуги і бачать на що витрачаються їхні кошти. 

 Міська влада теж підтримує об’єднання. У минулому році для ОСББ „Криниченька-14” з міського бюджету було виділено 50 тис.грн. За ці кошти капітально відремонтований під’їзд до будинку від вулиці Садової - заасфальтовано проїзд і встановлені бордюри. 

Минає тільки два роки нашого самостійного життя, а скільки всього вже зроблено спільними зусиллями. Це радує мешканців і ми впевнені у нашому майбутньому, знаємо що далі будемо робити у будинку і маємо на це кошти, так як самі розпоряджаємось своєю „квартплатою”. 

Поруч з нашим будинком розташовані ще декілька багатоповерхівок, деякі з них вже давно створили об’єднання (це ОСББ „Галант”, „Сад-25”, „Дружба-12”, „Родина-40”) і самостійно господарюють. Якщо мешканці інших багатоповерхівок вагаються зробити свій перший крок у цьому напрямку, запевняємо – не бійтесь, а скоріше створюйте об’єднання, забирайте свої будинки і наводьте лад. Ви вже й так втратили багато часу! 

Чим раніше ви візьмете будинкове господарство в свої руки, тим швидше наведете порядок і ваш спільний дім теж стане гарним, відремонтованим та привабливим.

 

Опубліковано в Влада

Вивчення іноземної мови – процес складний, але захоплюючий. Кожна сучасна людина усвідомлює важливість її вивчення для  успішної інтеграції в європейську спільноту. Але чи розуміють це школярі? Саме це питання – підвищення мотивації, позитивних емоцій, поглиблення та мобілізація знань учнів, вирішують вчителі романо-германської кафедри міської гуманітарної гімназії № 2. З 13 по 24 квітня у гімназії в рамках Декади іноземних мов проходили Дні Європи, які були присвячені культурі, святам та традиціям європейських країн. Відбулася виставка проектних робіт (організатор вчитель іспанської мови Гайдамаченко А.Л.), інтелектуальні ігри, конкурс на Кращих знавців прислів’їв і скоромовок європейських держав та засідання клубу ‘Діалог культур’.

До участі в заході були залучені всі учні гімназії. Навіть найменші школярі гімназії із захопленням змагалися за звання Кращого знавця скоромовок та прислів’їв (організатор – вчитель англійської мови Букавина Н.Г.)

Надзвичайно захопили школярів інтелектуальні ігри. Учні 1-Б класу мали змогу долучитися до інтерактивної онлайн-гри «Колесо фортуни» (вчитель Мінакова Н.В.). З учнями 6-Б класу була проведена командна гра «Що? Де? Коли?», ігрові завдання якої сприяли розвитку міжкультурної компетенції (вчитель Стрельцова О.Л.). Учні 9 класу прийняли участь у грі «Культури розмовляють», яка представляла собою серію міні-запитань, кожне з яких охоплювало окрему сферу життя європейської країни (вчителі Мінакова Н.В. та Головатюк З.О.). Вчитель Малиновська В.В. зацікавила учнів 4-А, 6-А та 8 кл. грою «Монополія». Під керівництвом вчителя Букавиної Н.Г. учні 7-8 кл. змагалися в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?». Не менш емоційно пройшла гра «Пірати» в 4 класах (вчителі Протопопова Н.Л. та Мінакова Н.В.). 

Завершив роботу Декади іноземної мови засідання клубу ‘Діалог культур’ (керівники Баккалінська Н.В. та Головатюк З.О.), який традиційно є вражаючим та яскравим святом. Проте учнів навіть цього разу чекав сюрприз, коли Романюк Дарина, учениця 9 класу заспівала пісню «Молитва» сербською мовою. Вразили також своїм співочим талантом учениці 7 класу Сенаторова Ксенія та Порхун Юлія іспанською піснею ‘Blanco Y Negro’. Тендітні танцюристки 2-го класу Олександра Іванішина та Діана Горичевська викликали бурхливі оплески у школярів запальним танцем. А учні 4-В класу Вуж Влад та Півовар Анна здивували вже неабиякою майстерністю, станцювавши «Ча-ча-ча». Учні 4-А класу показали справжню міні-виставу під час виконання пісні ‘In the Jungle’ (вчитель Малиновська В.В.). Глядачі були захоплені яскравим танцем Macarena у виконанні учнів 10 класу та вокалістки самої пісні Анни Тарновської.  Учні 6-А класу Безух А., Міновалова Е., Гуменюк А., Іванцова Ю., Двєрнік Ю., Зима Д. та Ковальчук Є. змусили глядачів затамувати подих танцем «Іспанія». Цікаво було учням почути про свята, традиції та унікальність європейських країн. 

Під час свята були нагороджені переможці Олімпіади з англійської мови серед учнів 3х-4х класів. Переможцями Олімпіади стали Вахницька Софія, учениця 4-А класу та учениця 3-А класу Морозюк Поліна. Також гімназія привітала учнів 10 класу Юхновського Кирила та Шкварницького Сергія з перемогою у програмі FLEX, яка надає їм можливість навчатися в американській школі та жити в американській сім’ї протягом одного навчального року. 

 

Опубліковано в Суспільство

Найважливіше для дитини є виховання в сім’ї, але коли це неможливо, то альтернативою біологічній родині може стати прийомна сім’я. В Україні цілеспрямовано проводиться значна робота зі створення інституту прийомної сім’ї. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім’ї.

Прийомна сім’я розглядається як найкраща форма переходу від державних до сімейних форм влаштування дитини. 

Прийомна сім’я—це сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання. 

На території міста Бердичева функціонує 5 прийомних сімей, в яких проживає та виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Але на сьогоднішній день в державних закладах живуть діти, яким не пощастило мати сім’ю, їх ніколи не приголубить мама, не візьме на руки тато. Чому ця дитина повинна залишитися нещасливою? Виростаючи без сім’ї, дитина залишається не готовою до труднощів реального життя після виходу з інтернату. 

Ви можете запобігти цьому!

Прийнявши дитину у свою сім’ю, ви не тільки врятуєте її від безнадійності, навчите звичних для нас та часто зовсім невідомих для дитини життєво необхідних навичок, а головне - поділитеся з нею любов’ю та турботою.

Турботлива сім’я–це найкраще місце для розвитку та виховання дитини, тому для дітей, які втратили батьківське піклування, має бути гарантована можливість зростати у турботливому сімейному середовищі.

Якщо хтось із читачів вирішить взяти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, дати їй шанс вирости у люблячій родині, підготувати її до самостійного життя – звертайтеся до

 служби у справах дітей виконавчого комітету Бердичівської міської ради. 

Чекаємо за адресою: площа Центральна, 1, каб. №9,10,11.

 Тел. 2-71-97, 2-47-22.

Діти чекають Вашої підтримки і допомоги.

Опубліковано в Офіційно
П'ятниця, 15 травня 2015 12:43

Бердичів святкує Дні Європи

Європейський вибір України спонукав директора ліцею №15 В.Г.Івасюк, педагогічний та учнівський колективи БМЛ №15 працювати над створенням Євроклубу «Бердичі».

Створення Євроклубу в 2005 році надало можливість ліцеїстам вчитися демократії, формувати в молодого покоління свідомість про спільну європейську належність, розвиток почуття відповідальності за спільне майбутнє, відчуття європейської громадянськості.

Метою нашого Євроклубу є ознайомлення ліцеїстів з культурою, мовою, традиціями, пам’ятками архітектури та історією народів Європи; формування нового покоління європейців та виховання молодих талановитих лідерів. 

Наш Євроклуб дієвий та активний. Серед здобутків наших євроклубівців є багато цікавих справ, які назавжди залишаться у пам’яті ліцеїстів .

Це вже стало традицією для нашого Євроклубу «Бердичі» відзначати Дні Європи у ліцеї кожного року. 12 травня 1015 року пройшло відкриття засідання Євроклубу на тему «Відкрий для себе Європу». Свято було заплановане для учнів 2-4 класів. Передувало цьому створення поекту, який дав змогу учням молодших класів та їх батькам познайомитися з країнами ЄС, набути життево необхідних компетенцій для життя у європейському співтоваристві, розширити кругозір та підняти стимул для подальшого самовдосконалення, поширення та розповсюдження про Європу, європейські країни та Євросоюз.

На це свято прибуло багато гостей: учні 2-4 класи, їх батьки, вчителі, дирекція школи, представники радіо, телебачення та преси нашого міста. Ліцей був прикрашений символікою країн ЄС. З великим інтересом гості знайомилися з країнами Євросоюзу, їх звичаями, традиціями, історією та культурою, брали участь у вікторинах: «Європейський калейдоскоп», «В країні казок». На свято завітали представники країн Євросоюзу, які були представлені учнями 2-А класу (Класовод Л.В Пікуль). Їх радо зустрічала із хлібом – сіллю та вишитим рушником другокласниця Олександра, яка представляла Україну. Із країни Євросоюзу до учнів прибула чарівна фея з Попелюшконо (учениця 2-А класу Валерія) з веселими конкурсами.

На святі лунало багато пісень українською мовою, а також у виконанні учнів 4-А класу (класовод О.Д. Левчеко) та 4-Б класу (класовод Т.П. Кучерук) звучала англійська пісня «You are Happy», радували око запальні танці.Враження-незабутні.Юні серця переповнені радістю. Ми сподіваємося, що Євроклуб «Бердичі» вніс хоч маленьку, але свою частинку у збагаченні знань кожного з присутніх про Європу і країни, що входять до ЄС.

Продовженням плідної роботи Євроклубу «Бердичі», буде проведено свято у жовтні 2015 року, присвячене 10-річному ювілею.

 

До нових зустрічей і ласкаво просимо на наше свято!

 

 

Опубліковано в Суспільство

Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ). 

Під терміном «пасивні доходи» для цілей цього розділу слід розуміти, зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу). 

Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм

 п. 170.5 ст. 170 ПКУ. 

Пасивні доходи, у тому числі нараховані у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нараховані резидентами-платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) оподатковуються за ставкою 5 відсотків. 

Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб ( у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати, та оподатковуються за ставками 15 та 20 відсотків. 

У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 відсотків та/або 20 відсотків. 

Опубліковано в Офіційно

Підписатись

Likes usFollow us
« Травень 2015 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Погода
Погода у Бердичеві

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

вологість:

тиск:

вітер:

Нашi контакти

  • Адреса: 13312, вул.Героїв України,17, м.Бердичів
  • Тел: 0(4143) 4-28-90; 0(96) 300-21-51
  • Факс:  0(4143) 4-28-90
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Website:  https://berdichivnews.com.ua