У четвер на черговій сесії міської ради боєць 26-ої Бердичівської артилерійської бригади Павло Гайдаманчук отримав із рук міського голови Василя Мазура відзнаку “Честь і слава Бердичева”. Павло Гайдаманчук став десятим з учасників АТО, котрі удостоєні однієї із найвагоміших відзнак міста. Рівно місяць тому “Честь і слава Бердичева” були вручені Віктору Біленькому, Сергію Величку, Дмитру Гортовлюку, Володимиру Ковбасюку, Артему Мазуру, Олександру Мартинюку, Дмитру Морозовську, Івану Цуканову та Володимиру Шарку.
Павло Гайдаманчук був мобілізований навесні минулого року, захищав українську землю під Новим Айдаром, Щастям, Станицею Луганською, 31-му блокпосту, Лисичанськом. Тривалий час виконував обов’язки командира однієї із батарей 26-ої Бердичівської артбиргади.
Пройшло лише три місяці року, а добре знаний бердичівлянам Зразковий художній колектив - ансамбль народного танцю «Радість» Центру позашкільної освіти ім.О.Разумкова встиг плідно попрацювати та прославити Бердичів як на обласному, так і на всеукраїнському рівнях. В лютому учасники ансамблю, запропонувавши на розсуд журі 3-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Візерунки талантів» хореографічні номери «Подружки-Веснянки», «Циганський танець» та «Іспанський танець», - стали переможцями (одне перше та два другі місця) у Житомирі. В цей же час, очільник ансамблю «Радість» Олексій Ризванюк, беручи участь у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», в номінації «Керівник хореографічного гуртка» виборов перше місце в обласному етапі та представлятиме Житомирщину в фіналі конкурсу. Пишається керівник танцювального колективу і дипломом 1-го ступеня, яким він був нагороджений за підсумками обласної виставки «Сучасна освіта Житомирщини» в номінації «Авторські підручники, посібники.
У березні керівника Зразкового колективу та його вихованців запросили взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку хореографічного мистецтва», що проходила у Херсоні. В перший день роботи конференції Олексій Ризванюк доповів по темі «Формування компетентної особистості засобами народно-сценічного танцю», а вихованці «Радості» подивились конкурс балетмейстерів і завдяки цьому отримали багато корисних знань. В другий день роботи конференції представники ансамблю народного танцю «Радість» взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічних колективів «Натхнення». Поміж хореографічними колективами Харкова, Миколаєва, Запоріжжя, Кіровограду, Херсону, Одеси, Дніпропетровська, Полтави, що мають звання «народний» або «зразковий», «Радість» виконавши хореографічні номери «Козачок» та «Подружки-веснянки», у нелегкій творчій боротьбі здобули почесне 2-ге місце. Дана поїздка була б неможливою, якби не допомога народного депутата України Олександра Ревеги, за що керівник ансамблю та вихованці висловлюють велику подяку.
До речі, завдяки Благодійному фонду Олександра Регеви, який придбав потужні та водночас економні обігрівачі, заняття та репетиції ансамблю проходять за комфортної температури – діти більше не мерзнуть.
Зовсім нещодавно Зразковий ансамбль народного танцю «Радість», узявши участь у Відкритому фестивалі хореографії «Мистецькі ворота», у Житомирі, продемонстрував глядачам хореографічні номери «Калинонька», «Місячна ніч», «Мордовський танець» та «Іспанський танець», за що був нагороджений двома дипломами - «За розвиток та популяризацію танцювального мистецтва» та «За високу виконавську майстерність». А керівника ансамблю Олексія Ризванюк відзначили дипломом «За вагомий внесок в розвиток хореографічного мистецтва».
«Немає необдарованих дітей, є брак знань вчителя для того, щоб розкрити хист в дитині», - , вважає керівник «Зразкового художнього колективу» ансамблю народного танцю «Радість» Олексій Ризванюк. Тож бажаємо нашій «Радості» нових відкриттів і ще багато-багато успіхів у майбутньому!
Житомирським окружним адміністративним судом задоволено позов Бердичівської міжрайонної прокуратури про стягнення із ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» до державного цільового фонду понад 1,5 млн грн.
Зазначена сума боргу виникла внаслідок порушення Публічним акціонерним товариством вимог законодавства про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За листопад-грудень 2014 року суб’єктом господарювання було сплачено лише частину із нарахованих внесків - понад 2,2 млн грн.
Таким чином, завдяки вжитим прокуратурою заходам представницького характеру, суд зобов’язав підприємство сплатити понад 1,5 млн грн боргу.
Наразі ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» перерахувало до державного цільового фонду усю суму заборгованості.
Прокуратурою області скеровано до суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності особи у зв’язку з відшкодуванням збитків, спричинених кримінальним правопорушенням за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України.
Установлено, що підприємець, який реалізовував у Баранівському районі посуд, умисно ухилився від сплати податку на додану вартість та податку з доходів фізичних осіб на суму 583 тис грн.
У ході досудового розслідування кримінального провадження завдану шкоду - понад півмільйона гривень, підприємець сплатив у повному розмірі на рахунок Головного управління державної казначейської служби України в області.
Напередодні Великодня, у Бердичеві відбувся загальноміський суботник.
Можливо, це було символічним, що у страсну п’ятницю містяни боролися за чистоту – не лише внутрішню, але і навколишню. Враховуючи це, що минула зима була малосніжна, а весна – рання, до середини квітня місто завдяки комунальникам та небайдужим вже значно почистішало. Але, не зважаючи на це, роботи тим, хто вийшов на суботник, вистачило.
Заступник міського голови Сергій Онофрйчук каже, що цього року пришвидшився процес збору вуличного змету, бо взимку використали набагато менше посипкового матеріалу. Важливо і те, що у прибиранні задіяно сім одиниць завантажувальної комунальної техніки – це, безумовно, прискорює і полегшує роботу.
Основу уваги приділили прибережній зоні річки Гнилоп’ять: це і центральний та солдатський пляжі, і територія вздовж вул.Дружби, де після некультурних бердичівлян прибирали працівники культури. Спільними зусиллями ліквідовувалися стихійні смітники, зокрема на вул.Червоній. Працівників міськвиконкому наші журналісти застали за прибиранням території навпроти «Дитячого світу»: колись тут був збудований дитячий майданчик, який самі ж люди перетворили на смітник, облюбували це місце і наркомани. Як не гидко було прибирати деякі речі, але працівники мерії стійко витримали випробування. Та чи довго тут буде порядок? Питання, швидше, риторичне. Хоча виникає й інше: чому наводити лад і в подальшому підтримувати тут чистоту не хочуть підприємці? Адже поруч знаходяться чимало торгових точок («Полісся продукт», «Меблі», магазин торгової мережі із символічного назвою «Чистюля», хлібний і продуктовий кіоски, реалізатори овочів-фруктів), працівники яких суботник чомусь проігнорували. І таких прикладів, коли одні прибирають за інших, а треті просто стоять осторонь, можна навести чимало.
За словами Сергія Онофрійчука, паралельно із прибиранням у місті кронують дерева: відповідні роботи проводяться на вул.К.Маркса і Вінницькій. Прибирати місто продовжать наступного тижня: суботник у парку шкіроб’єдання проведуть депутати міської ради, зону над річкою в районі костелу окультурять журналісти.
В особливий спосіб долучилися до суботника учні та вчителі НВК №4. Біля навчального закладу було висаджено близько шістдесяти дерев – дуби, туї та горбина. Нова алея була започаткована з ініціативи шкільного парламенту в пам’ять про подвиг героїв АТО.