"Батьківщина" у Бердичеві здійснює масовий підкуп виборців
Ви тут: ГоловнаНовиниВлада"Батьківщина" у Бердичеві здійснює масовий підкуп виборців


"Батьківщина" у Бердичеві здійснює масовий підкуп виборців

Автор  Ольга ВЛАДІРА Опубліковано в Влада Четвер, 15 жовтня 2015 16:39
детские флеш игры.
онлайн игры для мальчиков

Виборчі перегони у самому розпалі – партії та окремі кандидати не скупляться на обіцянки справедливих тарифів, високих пенсій та зарплат і покращення загального добробуту кожного виборця. 

Минулого тижня у захопленому «Батьківщиною» приміщенні у центрі Бердичева новоспечені активісти партії Валерій Шелепа та Сергій Орлюк презентували постулати, з якими йдуть на вибори і сподіваються отримати підтримку від людей. Презентація була не широкою – її зробили тільки для журналістів одного із місцевих видань, яке очолює сам Валерій Шелепа. Це ж видання і поширило ідеї, на яких наполягають нинішні «батьківщинці», кандидати в обласну раду. 

«Я вважаю, що головна відмінність виборів 25 жовтня 2015 від минулих виборів, це реальна можливість змінити економічний курс країни знизу - саме депутати міських, районних та обласних рад повинні сказати уряду: «Жителі нашого регіону не згодні з вашою політикою зубожіння людей. Вимагаємо переглянути ціни на енергоносії, переглянути тарифи, знизити податки». Для цього потрібно одне - чесні й сміливі депутати, які не боятимуться говорити владі правду, і будуть використовувати звання депутата не для особистого збагачення і розвитку власного бізнесу, а заради благополуччя людей», - розповів журналістам Сергій Орлюк. 

НЕ ВИСТАЧИЛО СМІЛИВОСТІ

При цьому, кандидат у депутати обласної ради чомусь забув (чи просто промовчав під час спілкування з журналістами), що він є депутатом Бердичівської міської ради вже дев’ять з половиною років. І досі сміливості сказати центральній владі про високі тарифи чи ціни на енергоносії у нього не вистачало. Навіть у ті часи, коли уряд очолювала нинішній голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко, яка мала всі важелі впливу на формування вартості як енергоносіїв, так і тарифів на житлово-комунальні послуги. Звідки така сміливість взялася зараз? 

Поміж іншим, наскільки довіряти словам Сергія Орлюка про справжні цілі «Батьківщини» у міській раді, судити кожному самостійно. Зважаючи, наприклад, на той факт, що він сам за два тижні вересня двічі радикально змінив свою думку. Спочатку публічно, разом зі всіма тодішніми депутатами міської ради від «Батьківщини» Сергій Орлюк написав заяву про вихід із депутатської фракції та партії загалом через незгоду з призначенням головою міського осередку Володимира Пономарчука та диктаторськими методами керування головою обласної організації партії Анжелікою Лабунською. А вже через два тижні Сергій Орлюк став кандидатом у депутати обласної ради від …«Батьківщини»… Тож коли він був принциповим: тоді, коли писав заяву про вихід із партії, чи тоді, коли повернувся у її лави, чи тоді коли казав про сміливість депутатів?

До речі, Сергій Орлюк у цьому ж інтерв’ю красномовно охарактеризував продажних політиків, тих, які кажуть одне, а роблять інше: «З цього приводу є хороша приказка у поляків: голосувати вдруге за продажного політика - це те саме, що подарувати патрон вбивці, який у вас стріляв і промахнувся».

ГРОШЕЙ НЕ ВИСТАЧИТЬ

Та справа не в особистій позиції Сергія Орлюка, а у тому, що пропонує бердичівлянам місцева «Батьківщина». Точніше, навіть не самі партійці, а люди, які захопили у ній владу. Конкретних пропозицій-обіцянок, озвучених вже Валерієм Шелепою підпорядкованим йому журналістам - чотири. Перша: «Встановити пенсіонерам та соціально незахищеним жителям Бердичева щомісячну фінансову допомогу з міського бюджету у розмірі 200 гривень - це допоможе людям пережити зиму і не померти від голоду», - стверджує Валерій Шелепа. Ця обіцянка – найбільш цікава, найбільш незаконна і найбільш брехлива. 

По-перше, виконати цю обіцянку «Батьківщина» не зможе, бо грошей у міському бюджеті на це не вистачить. Судіть самі: торік чисті надходження до міського бюджету (а саме з нього обіцяють платити «батьківщинці» знедоленим бердичівлянам) склали 106 мільйонів гривень.  У Бердичеві проживає близько 25 тисяч пенсіонерів та соціально незахищених людей. Якщо кожному з них щомісяця платити по 200 гривень (як обіцяє «Батьківщина»), то за рік сума виплат складе 60 мільйонів гривень – більше половини міського бюджету. Тобто, за ті 46 мільйонів гривень (які залишаться) треба буде утримувати всі школи, дитсадки, лікарні, амбулаторії, заклади культури, спорту, допомагати комунальним підприємствам, ремонтувати дороги і ще надзвичайно багато чого, на що зазвичай витрачаються кошти з міського бюджету. Та до бюджетного питання ми повернемося трохи нижче.

ПІДВЕЛИ ПІД СТАТТЮ

Обіцянка «Батьківщини» відверто орієнтована на 25 тисяч пенсіонерів і соціально незахищених бердичівлян. Адже вони тепер впевнені: якщо проголосують за кандидатів від «Батьківщини», матимуть щомісяця по двісті гривень доплати до сімейного бюджету. А тепер скажіть, чим відрізняється ця ситуація від іншої, коли людині у день голосування пропонують проголосувати за якогось конкретного кандидата і отримати за це, скажімо, сотню чи тисячу гривень? Чи перед цим дають кілька кілограмів гречки, цукру, консервів з натяком на конкретного кандидата. Абсолютно нічим: і там, і тут – відвертий підкуп виборців. Тільки у випадку з місцевою «Батьківщиною» - набагато цинічніший і підступніший. По-перше: вони не виконають цієї обіцянки, бо у бюджеті немає таких грошей. По-друге, на підкуп вони використовують навіть не свої гроші, а бюджетні, тобто платників податків у Бердичеві. А по-третє: підкуп виборців, це – злочин, відповідальність за який передбачена статтею 160 Кримінального Кодексу України.

Цинізм цієї ситуації полягає в іншому. Неважливо навіть, кому в голову прийшла така «геніальна» ідея озвучити публічно обіцянку платити по 200 гривен знедоленим бердичівлянам – самому Валерію Шелепі, голові обласної «Батьківщини» Анжеліці Лабунській чи третій особі. Імовірніше за все, ініціатори такого кроку, завдяки багатомільйонним статкам своїх покровителів, розраховують уникнути кримінальної відповідальності. Хоча навіть пропозицію або обіцянку надати виборцю неправомірну вигоду за голосування за окремого кандидата на міського голову чи кандидатів від партії, передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 7 років. Питання у тому, що ця само стаття Кримінального Кодексу передбачає кримінальну відповідальність (обмеження волі на строк до 2 років, виправні роботи на той само строк або штраф від 1700 до 5100 гривень) за прийняття такої пропозиції чи обіцянки. 

ШКІЛЬНИЙ «РАЙ»

Повернемося до фінансових питань. «Батьківщина» в особі Валерія Шелепи обіцяє після виборів відмінити у навчальних закладах «батьківську плату» з одночасним забезпеченням шкіл міста необхідними фінансовими ресурсами з міського бюджету на потреби якісної освіти та технічного забезпечення навчального процесу. Ідея, безперечно, добра і розрахована на десятки тисяч бердичівлян, чиї діти і внуки відвідують бердичівські школи. Але, «откуда деньжата»? Згадайте, на всю життєдіяльність Бердичева, після виплат пенсіонерам, лишається тільки 46 мільйонів гривень. За ці гроші треба і зарплати бюджетникам платити, і за енергоносії розраховуватися, і ремонти в школах робити та дітей харчувати. 

Цих 46 мільйонів гривень, і приблизно не вистачить на такі потреби. А тут ще – обіцянка повністю забезпечити школи технічним обладнанням. Тобто, не тільки партами і стільцями, але й мікроскопами, вакуумними насосами Комовського, генераторами звукових частот, вакуумними тарілками з дзвінками, барометрами-анероїдами, цифровими датчиками сили, лабораторним посудом, комп’ютерами, датчиками електропровідності розчинів і багатьма-багатьма іншими, потрібними для фізики, для хімії та інших навчальних дисцилін предметами. При цьому, ремонти навіть у шкільних класах робитимуться за бюджетний рахунок, а у прибиральниць будуть миючі і дезінфікуючі засоби із бюджетних джерел. Уявили таку ситуацію? Складається враження, що «Батьківщина» обіцяє нам повернення у часи комунізму. Не здалося? 

РЕМОНТУ ДОРІГ НЕ БАЧИТИ

Ще один пункт програми «Батьківщини», на якому наголошують її активісти – ремонт доріг у місті. «Новий підхід до реконструкції вулиць і площ Бердичева: спочатку капітальний ремонт комунікацій і труб, які проходять під вулицями, потім - асфальтування та бруківка. Так ми заощадимо мільйони народних грошей і зможемо вирішити проблеми «Бердичівтеплоенерго» і «Бердичівводоканалу», - кажуть кандидати у депутати від  «Батьківщини». Зважаючи на таку заяву, можна зробити судження, що ніякого ремонту доріг у Бердичеві у найближчі десять-двадцять років взагалі не буде. Наведемо лише одну цифру: на реконструкцію мереж тільки водоканалу у місті потрібно близько 50 мільйонів євро. Якщо навіть реконструювати тільки ті мережі, які проходять під вулицями, буде не менше десяти мільйонів євро. Тобто – 250 мільйонів гривень. При залишку бюджету у 46 мільйонів гривень, гроші на реконструкцію мереж водоканалу (більш нікуди не витрачаючи) треба буде збирати не менше п’яти років. А є ще й мережі теплоенерго, де теж потрібні десятки мільйонів. 

Зважаючи на такі популістські заяви, які однозначно не можуть бути виконані, виникає питання: це ж яким нестриманим має бути бажання влади, шоб такого пообіцяти? 

СОРОМИТЬСЯ БАТЬКІВЩИНИ?

Прикладів великої чи малої брехні від людей, котрі випадково опинилися у списку «Батьківщини» у Бердичеві (а таких – більшість), можна наводити ще чимало. Візьмемо, для прикладу, Юрія Сокальського. В офіційних документах, поданих на реєстрацію у територіальну виборчу комісію, зазначено, що він – бердичівлянин, живе у нашому місті. Зате на його сторінці у соціальній мережі Фейсбук вказано, що він – уродженець міста Явор (Республіка Польща), а зараз мешкає у Києві. Виходить, що навіть соромиться називати себе бердичівлянином, і при цьому рветься представляти інтереси бердичівлян у міській раді. Ось і розберись у цьому. Та чи варто? Адже брехня – вона брехня і в Яворі, і в Києві, і в Бердичеві. 

Очевидно одне: та “Батьківщина”, яка є у Бердичеві зараз — зовсім не така, якою вона була останні десять років. Нині у її рядах, переважно,  одіозні фігури. Фактично керує нею Анжеліка Лабунська, яка голосувала за призначення Миколи Азарова Прем’єр-міністром України і при першій-ліпшій нагоді кілька разів публічно відрікалася від БЮТу та “Батьківщини”... 

Володимир Пономарчук, за часів якого розпочався процес знищення найбільших заводів Бердичева, роздані школи і дитсадки, а сам він,коли перед ним ставили більш-менш відповідальні завдання, просто звільнявся з роботи (причому неодноразово). Сергій Орлюк, який протягом кількох тижнів двічі, причому діаметрально протилежно, змінював свої політичні симпатії (то виходив, то входив у «Батьківщину»). Михайло Пасічник, який не проживає і не працює у Бердичеві, але збирається вершити долю бердичівлян. Юрій Сокальський, який соромиться своєї малої Батьківщини. Валерій Шелепа, який неодноразово балотувався у депутати міської ради (кожного разу — невдало), очолював міську організацію партії “Пора”, столичний лідер якої Владислав Каськів потім увійшов до команди Віктора Януковича. Та й сам Валерій Шелепа неабияк сприяв публікацями у підконтрольному йому ЗМІ приходу до влади у 2010 році Віктора Януковича, друкував іміджеві позитивні матеріали про лідерів Партії регіонів не тільки під час Революції гідності (навіть у лютому 2014 року, коли відбувалися масові розстріли на Майдані), але ще й рік тому, вже коли українську землю топтали ноги окупантів, а у Бердичів хлопці поверталися з війни у закритих трунах... 

     

 

 

Останнє редагування Четвер, 15 жовтня 2015 16:41
ремонт своими руками.
как построить дом

Прокоментувати:

Підписатись

Likes usFollow us
« Жовтень 2015 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Погода
Погода у Бердичеві

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

вологість:

тиск:

вітер:

Нашi контакти

  • Адреса: 13312, вул.Героїв України,17, м.Бердичів
  • Тел: 0(4143) 4-28-90; 0(97) 086-72-65
  • Факс:  0(4143) 4-28-90
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Website:  https://berdichivnews.com.ua