“Дні польської культури у Бердичеві” увійшли у повноліття
Ви тут: ГоловнаНовиниВлада“Дні польської культури у Бердичеві” увійшли у повноліття


“Дні польської культури у Бердичеві” увійшли у повноліття

Автор  Ярослав Вітбер Опубліковано в Влада Четвер, 02 липня 2015 13:32
детские флеш игры.
онлайн игры для мальчиков

На вихідні у Бердичеві не прозвучало жодної російської пісні. Натомість, зі сцени, встановленої на Центральній площі, лунали співи українською та польською мовою. І це вже не просто символічно — стосунки українського і польського народів нині як ніколи близькі та дружні. 

Особливо це відчутно у Бердичеві, де проживає велика польська громада. Вже понад півтора десятка років у нашому місті проводяться на найвищому рівні Дні польської культури, а Бердичів і польські Явор та Сєдльце є містами-побратимами. Та не лише цим знаменна дружна між двома народами, яка вже багато років вийшла за межі лише культурного обміну. Між поляками та українцями налагоджено тісну співпрацю у соціальній економічній сферах, зароджуються навіть родинні зв’язки. У Бердичеві працюють підприємства із польським капіталом, наші студенти навчаються у Польщі, а у Сєдльце навіть є вулиця Бердичівська. Поляки вже не раз допомагали бердичівлянам матеріально під час найбільших лих: кілька років тому, коли в Україні бушувала епідемія пташиного групу, передали гуманітарну медичну допомогу, торік, здійснивши кілька благодійних акцій у своїй країні, придбали для бердичівських військових обмундирування та каски. 

Зрештою, Дні польської культури, які цього у Бердичеві проходили вже шістнадцятий раз — це ще й зустрічі добрих друзів, підведення підсумків попередньої роботи та намічення напрямів майбутньої співпраці. 

У рамках проведення XVI Днів польської культури у Бердичеві на території Кляштора Босих кармелітів відбулося відкриття музею українсько-польсько-англійського генія літератури Джозефа Конрада Коженьовського. Участь у відкритті взяли міський голова Василь Мазур, народний депутат України Олександр Ревега, перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий та численна польська делегація на чолі із Генеральним консулом у Республіці Польща Кшиштофом Свідереком, генеральним директором Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Яцеком Ольбрихтом та віце-маршалком Нижньосілезького воєводства Тадеушом Самборським. 

За словами Кшиштофа Свідерека, поляки щиро вдячні бердичівлянам за вшанування пам’яті Джозефа Конрада, яке виразилося у відкритті у нашому місті музею — першого такого роду в Україні. Варто відзначити, що Музей Джозефа Конрада дійсно унікальний: попри відносно невелику територію, він містить надзвичайно багато експонатів, пов’язаних із життям літературного генія. А ще більше про життя і творчість Джозефа Конрада можна дізнатися у онлайн-режимі: у музеї встановлено достатню кількість комп’ютерів із сенсорними екранами. Тож відвідувачі мають можливість отримати будь-яку потрібну інформацію про Джозефа Конрада. Такий собі “онлайн-музей”. 

Візит до Бердичева першого заступника міністра культури Ігоря Ліхового не лише підкреслив значущість події під назвою “відкриття музею”. Урядовець отримав змогу ознайомитися і з роботами по відродженню театру у Бердичеві, і, знаходячись на святій землі (на території Кляштора Босих кармелітів), пообіцяв міському голові та бердичівлянам сприяння держави у цьому процесі, назвавши Бердичів культурною столицею. 

Шістнадцяті Дні польської культури у Бердичеві стали символічними для Кшиштофа Свідерека. У цьому році у нього добігає кінця термін перебування на посаді Генерального Консула. Найближчим часом він має залишити Україну, перейшовши на іншу роботу. А саме Киштоф Свідерек, разом із Тадеушом Самборським стояли біля витоків Днів польської культури у Бердичеві, ще працюючи у Генеральному консульстві у Києві понад півтора десятка років тому. 

Кшиштоф Свідерек — справжній друг Бердичева, для якого наше місто стало ледь не другою домівкою. Він надзвичайно багато зробив для популяризації Бердичева та України у Польщі, і польських традицій в Україні. Тому природно, що під час офіційного відкриття XVІ Днів польської культури у Бердичеві міський голова Василь Мазур нагородив Кшиштофа Свідерека Почесним знаком “За заслуги перед Бердичевом”. Приймаючи відзнаку, Генеральний консул не приховував емоцій, і, у свою чергу, подарував нововідкритому музею бюст Джозефа Конрада. Кшиштоф Свідерек відзначив приємність від розуміння того, що у Бердичеві живе частинка Польщі, і це дає потужний імпульс спільній справі обох країн – Дням Польської культури у Бердичеві.

Віце-маршалок Нижньосілезького воєводства Тадеуш Самоборський подякував бердичівлянам за їхні теплі серця, приязні взаємовідносини з поляками, висловивши переконання у тому, що зв’язки між нашими народами мають бути не лише у культурі, але й у всіх сферах. У свою чергу, народний депутат України Олександр Ревега висловив подяку Президентам України та Польщі Петру Порошенку і Броніславу Коморовському за ті надзвичайні і спільні зусилля, які вони докладають для мирного врегулювання конфлікту на сході нашої держави. Окремі слова подяки від Олександра Ревеги прозвучали на адресу польського народу, волонтерів, які постійно надають допомогу українським захисникам, сприймаючи трагедію, котра відбувається на Донбасі, як свою. 

“Українці з поляками — рідні по духу, по крові, - каже Ігор Ліховий. - Обидва наші народи поєднує приналежність до християнства, вірність заповітам пращурів, вони духовно спільні”. “Все, за що береться міська влада Бердичева, виходить надзвичайно добре. Тут гарні починання стають традиціями. І ми тішимося з того, що славне місто Бердичів знаходиться у Житомирській області”, - висловив позицію обласного керівництва заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута. 

“Європа – то велика родина. У Польщі не можуть не відчувати того, що робиться нині в Україні, на життя європейців впливають і події у Греції, і теракти у Франції тощо. І ми переживаємо як власний біль події, які відбуваються на Сході України, анексію Криму”, - розповідає Президент Седльце Войцех Кудельскі, який у Бердичеві вже навіть не гість — настільки тісними є стосунки між нашими містами. У свою чергу, вперше побував у Бердичеві новий очільник Явора — 29-літній Еміліан Бера, який цього року виграв вибори у своєму місті. Незважаючи на зміну керівництва, яворчани і далі налаштовані на тісні стосунки з бердичівлянами — під час офіційної зустрічі між Василем Мазуром та Еміліаном Бердою було укладено угоду про продовження на десять років співпраці між Бердичевом та Явором. 

“Я від щирого серця хочу привітати усіх із цим гарним святом. Для українців вік 16 років, це вік, який дає право на отримання першого дорослого документа, який посвідчує особу. Це вік вступу у період вибору, відповідальності і самостійності. Я переконаний, що всі ці слова мають повне відношення до українсько-польської дружби, яка у Бердичеві має саме такий гарний і одночасно молодий та поважний вік — 16 років”, - переконаний Василь Мазур. 

Прикметно те, що як під час нинішніх Днів польської культури, так і у попередні роки, і українці, і поляки спілкувалися між собою без перекладачів. І це ще одне свідчення того, наскільки близькими є наші народи, наскільки тісні у нас стосунки і взаєморозуміння...

А увечері, на Центральній площі Бердичева лунав святковий концерт, подарований спочатку польськими артистами із програмою “Голопом по Європі” (одну із пісень, до речі, виконував Кшиштоф Свідерек як заправний співак), а потім українським гуртом “Made in Ukraine”. Обидва колективи бердичівляни сприйняли “на ура”, не ставлячи різниці — це “наше”, а це - “чуже”... 

 

Читати 151 разів Останнє редагування Четвер, 02 липня 2015 13:44
ремонт своими руками.
как построить дом

Прокоментувати:

Підписатись

Likes usFollow us
« Липень 2015 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Погода
Погода у Бердичеві

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Житомирі

вологість:

тиск:

вітер:

Нашi контакти

  • Адреса: 13312, вул.Героїв України,17, м.Бердичів
  • Тел: 0(4143) 4-28-90; 0(96) 300-21-51
  • Факс:  0(4143) 4-28-90
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Website:  https://berdichivnews.com.ua