Голові Бердичівської райради таки виплатять понад 20 тисяч премії

Поділіться публікацією з іншими

ritual-na-premiyu-na-raboteНаприкінці листопада депутати районної ради під керівництвом Максима Самчика і за його особистим наполяганням прийняли рішення про виділення із районного бюджету 150 тисяч гривень на виплату премій та допомог на поліпшення соціально-побутових умов для працівників апарату районної ради.
Крім того, зважаючи на те, що у самого Максима Самчика заробітна плата не надто велика, працівники апарату райради запропонували на засіданні бюджетної комісії варіант як збільшити дохід голови районної ради. Для цього заплановано виплатити йому по 100% премії за два місяці від середньої зарплати (6700 гривень), і стільки ж видати йому матеріальної допомоги. Виходить цифра у понад двадцять тисяч гривень. Для цього тоді ж було прийнято окреме рішення районної ради №190 «Про виплати голові районної ради».
У той же час, за словами Тетяни Войцехівської, начальника фінансового відділу РДА, які вона так само озвучила на засіданні комісії, нині район потребує три мільйони шістсот тисяч гривень на виплати по обов’язкових видатках на освіту, медицину. Зокрема, вчителі у Бердичівському районі, замість 20% надбавки за престижність професії, передбаченої законом, отримують лише 5%, аванс, замість визначених 500 гривень отримують у розмірі лише 50-200 гривень.
Чи є нині доречним питання додаткових виплат працівникам апарату районної ради і адміністрації, чи краще ці триста тисяч спрямувати на доплати вчителям? Таке питання членам бюджетної комісії і безпосередньо голові районної ради задала депутат Софія Томашевська. Критичні зауваження колеги голова районної ради Максим Самчик сприйняв у штики і звинуватив Софію Томашевську ледь не у провокації. Проте, згодом сказав, що готовий відмовитися від матеріальної допомоги. А от від премії у розмірі понад 13 тисяч гривень він відмовитися не може.
Зрештою, з цього приводу на сесії навіть розгорілася серйозна полеміка. Дійшло до того, що депутат Марія Волкова – теща Максима Самчика, просила його «не позоритися» і відмовитися і від премії. «Нащо вона тобі, якщо я сама за тебе за комунальні послуги плачу», – звернулася Марія Волкова до зятя. Та Максим Самчик наполіг на своєму – депутати проголосували за виділення 150 тисяч на премії і матеріальну допомогу усім працівникам апарату ради, до складу якого він так само входить.
Продовження цієї історії відбулося у грудні. Хоч як розповідав Максим Самчик через підконтрольні газети та інтернет-сайти про те, що він відмовився від усіх премій та матеріальних допомог, виявилося, що це – неправда. У грудні фінансове управління нарахувало йому всі доплати: і премію, і матеріальну допомогу, і зарплату. Разом виходить понад двадцять тисяч гривень за місяць, які Максим Самчик має отримати вже у найближчі дні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *