Голова дільничої комісії на Бердичівщині підмінив списки виборців

Поділіться публікацією з іншими
1476106193_0_autozoom_600x387
Фото з сайту olevsk-vlada.gov.ua

За кілька останніх днів у Великонизгірецькій комісії Семенівської об’єднаної територіальної громади з6явився вже третій голова. На початку тижня було звільнено одну голову комісії – за поданням партії “Батьківщина”, яка її туди делегувала. Жінка розповіла, що для неї самої це стало сюрпризом — про звільнення дізналася вже по факту. Призначена замість неї наступний керівник не пропрацювала і двох днів — учора увечері присягу тут прийняв вже третій голова комісії.
А сьогодні зранку діяльністю нового голови комісії вже зайнялася Бердичівська поліція. Виявилося, що чоловік вранці поїхав у територіальну комісію, де зі ще двома членами своєї комісії, отримав уточнені списки виборців. Та у Великі Низгірці зі списками повернувся сам. А далі… Біля дільничої комісії вклав списки у целофановий пакет і …вирушив додому.
Не було голови комісії зі списками виборців кілька годин — доки скандал не підняли окремі мешканці села, котрі хотіли перевірити себе у цих списках.
На місце події було викликано поліцію, приїхали представники громадських організацій, довірені особи кандидатів на посаду сільського голови, кандидати у депутати.
Голова комісії, який до приїзду правоохоронців вже повернув списки, визнав, що дійсно носив їх додому. Пояснити свої дії зміг лише тим, що не знав, де списки подіти.
Проте, чи справжні ці списки, чи, можливо, вже інші, замінені — невідомо. Мотив для заміни, принаймні, є очевидним. Сільська місцевість — особлива. Тут, найчастіше, люди добре знають один одного, у тому числі — хто і кого підтримуватиме на виборах. Достатньо у списках дещо змінити анкетні дані певної частини виборців, які підтримують конкретного кандидата, і вони вже не зможуть проголосувати. Бо дізнаються вони про це у день голосування, коли виправити у списках, по закону, вже нічого не можна.
Відзначимо, що “Батьківщина”, яка делегувала вказаного голову комісії на цю посаду, 9 грудня підписала меморандум з “Самопоміччю”, Аграрною, Радикальною, Патріотичною партіями про підтримку на виборах Семенівського сільського голови Максима Самчика.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *