Фото з сайту http://www.zb.zt.ua/

Фото з сайту http://www.zb.zt.ua/

Навіщо голові Бердичівської районної Максиму Самчику Семенівська громада, куди він зараз балотується на посаду сільського голови? Хіба, насправді, для того, аби зробити її успішною? Адже, ще зовсім недавно, кілька місяців тому, голова районної ради виступав категорично проти цієї громади у нинішньому її форматі.
Крім версій про можливість вільно і безконтрольно розпоряджатися землями і майном мешканців цієї громади, є й інша, теж цілком правдоподібна, вважають автори інформаційного бюлетня «Влада+земля».
Згадаємо думку Максима Самчика про Семенівську громаду, висловлену ним у Романівці (колишнє Радянське) наприкінці серпня, пише «В+З». Виступаючи перед мешканцями села і говорячи про подальшу долю Семенівської громади та всього району Максим Самчик, серед іншого, говорив і про таке. «На сьогоднішній день, на жаль, з чотирьох можливих у Бердичівському районі, єдиною спроможною являється Іванковецька громада, де знаходяться газові підприємства та управління магістральних газопроводів, завдяки чому саме тут концентрується близько 50% всього бюджету району. І зробивши там окрему громаду, інші три громади фактично приречені на бідне існування. Голова Бердичівської районної ради Максим Самчик не заперечує, що саме ця громада буде спроможною, але якщо говорити за район в цілому, то йому буде дуже важко без цієї території. Адже громада напряму працює з Кабінетом Міністрів і більше нікому не підпорядковується, отримуючи субвенції і маючи гарні перспективи. Але Максиму Самчику, як голові районної ради, болить за весь район, тож він не уявляє, як три чверті району буде жити без цієї громади. Голова районної ради впевнений, що …є граничний термін – 1 грудня 2017 року. Саме до того часу потрібно вирішити як об’єднуватися, а якщо ні, то потім вже зверху села автономно почнуть приєднувати до тієї чи іншої громади», – саме про це 25 серпня повідомляв інтернет-портал «Бердичів.біз», з яким у Максима Самчика укладено договір на висвітлення діяльності районної ради…
Перша зрада
Виходить цікава ситуація. Рік тому, обираючись на посаду голови районної ради, Максим Самчик обіцяв підняти Бердичівський район з колін, зробити його процвітаючим, а мешканців – заможними.
Але тепер стало зрозуміло: утворення Семенівської громади (раніше передбачалося, що вона називатиметься Іванковецькою) – процес невідворотній. І Максим Самчик сам визнає: без неї Бердичівському району буде дуже сутужно у фінансовому плані. Проте, замість того, щоб виконати свої обіцянки виборцям, які в нього повірили, і зробити Бердичівський район процвітаючим (принаймні, ті його три чверті, що залишаються), Максим Самчик вирішив кинути його напризволяще. Таким чином, фактично, визнаючи свою безпорадність та непрофесіоналізм.
Зараз він заявляє виборцям у Семенівській громаді про свій професіоналізм і про те, що є сильним керівником. Та справжня сила і професіоналізм керівника проявляється не у тому, щоб піти у заможну громаду (якою є Семенівська громада, як визнає і сам Максим Самчик), а щоб незаможну і безперспективну зробити процвітаючою. А якщо через рік зміниться ситуація? Якщо з’явиться якась краща перспектива у Максима Самчика? Він тоді так само залишить Семенівську громаду напризволяще і піде туди, де буде більш ласий шматок? А як же люди?
Друга зрада
На те, що Максим Самчик може без будь-яких докорів сумління кинути Семенівську громаду, вказує не лише його нинішнє ставлення до Бердичівського району, але й увесь попередній політичний шлях посадовця. Свого часу він мав дуже тісні стосунки з партією «Наша Україна», доки вона знаходилася на вершині політичного олімпу. Коли ситуація змінилася і до влади прийшла «Партія регіонів», Максим Самчик опинився у лавах цієї політичної сили і навіть завдяки їй у 2010 році став депутатом районної ради, а згодом очолив Чуднівську районну організацію цієї партії. Та варто було знову змінитися політичній ситуації і «регіони» опинилися у немилості, як знайшлася Аграрна партія, від якої Максим Самчик торік знову став депутатом районної ради. Як бачимо, за десяток років чиновник встиг змінити вже, щонайменше, три партії і далеко не одну посаду, аби лиш втриматися при владі.
Аби не стати безробітним
Оце бажання втриматися при владі за будь-яку ціну, ймовірно, є ще одним стимулом того, чого Максим Самчик хоче очолити Семенівську громаду. Зверніть увагу, про що він говорив у Романівці. Мова йде про те, що за його словами, у будь-якому випадку, процес добровільного об’єднання громад закінчиться через рік – до 1 грудня 2017-го. Далі все одно буде об’єднання, але вже примусове. Тобто, після цього Бердичівський район зникне як такий, як це вже, фактично, сталося у Попільнянському районі, де після 18 грудня почнуть повноцінно функціонувати одразу чотири громади. Після цього потреба у районній раді відпаде сама по собі, бо будуть ради громад. Таким чином, Максим Самчик просто автоматично втратить свою посаду вже через рік.
Тож, Максим Самчик вже зараз шукає собі нову роботу, аби через рік знову не стати безробітним. І говорити тут про якісь інтереси громади, з його боку, принаймні – цинічно, – пишуть автори “В+З”.

Поділіться цікавинкою з іншими