1398874035_qeiskajo6qwПівтора року тривала у Хажині реалізація проекту, організованого місцевою громадою спільно з ЄС та Програмою розвитку ООН. Завдяки цьому проекту у місцевій школі та дитсадку були повністю замінені на металопластикові усі 70 вікон.
Левову частину коштів на реалізацію такого задуму виділили міжнародні організації, суттєве співфінансування надала сільська рада та районна влада, активно до процесу модернізації та заходів з енергозбереження долучилися самі мешканці села. До речі, хажинцям вдалося навіть зекономити частину коштів на заміні вікон, тож їх використали на оновлення спортивної зали школи.
Приклад Хажина — показовий і вартий на увагу у всіх громадах. Тут не сиділи й не чекали, доки хтось вирішить за них їхні проблеми. Ще у квітні минулого року у селі провели загальні збори, на яких було прийнято рішення про створення громадського об6єднання, котре назвали “Довірою”. Саме це об’єднання, його активісти мали не лише визначити головні пріоритети для громади, але й взятися активно впроваджувати у життя задумане. Для цього активісти організації пройшли кілька етапів навчання на різноманітних тренінгах, знайомилися з експертами у різних напрямках, вивчали грантові пропозиції міжнародних офіційних та неурядових організацій. Тоді ж селяни визнали, що головною, на той момент, проблемою у Хажині є потреба у заміні вікон у школі та дитсадку. Це не лише поліпшить естетичний вигляд закладів, але й суттєво зекономить кошти на опалення, дітям буде комфортно відвідувати і школу, і дитсадок.
“Завдяки енергозберігаючим заходам у Хажинській школі стало комфортно і затишно. Дякую усім, хто доклав зусиль до цієї справи, їхнім старанням, хто допоміг втілити дитячі мрії”, – говорить головний ідейний натхненник реалізації цього проекту у Хажині сільський голова Наталія Семенюк.
Для реалізації проекту було розроблено відповідну документацію, оголошено тендер. Сам проект затверджувала вся громада. Загальна сума проекту склала більше 370 тисяч гривень. Значну частину робіт було виконано самотужки, силами селян. Зокрема — демонтаж старих вікон, підвіконь, вивезення сміття. Це дало змогу суттєво зекономити кошти — майже 150 тисяч гривень. Їх і використали на ремонт спортивного залу, при цьому, певну частину робіт також робили силами хажинців.
“У Хажині у нас реалізовано найкращу співпрацю громадської організації, місцевої влади. Звичайно, я був би надзвичайно задоволений і надалі співпрацювати із громадською організацією “Довіра”, і, особливо, із сільським головою Наталією Семенюк, яка показала величезну активність у реалізації цього проекту. Приємно працювати з тими людьми, які хочуть поміняти у себе в громаді”, – наголосив Георгій Федорук, координатор обласного ресурсного центру громад.