Формально, перше коло чемпіонату Житомирської області закінчилося ще в останній день червня. Але, за вже усталеною протягом багатьох років традицією, фактично команди ще далеко від відпусток. Крім житомирської СДЮШОР “Полісся”, яка відіграла вже всі поєдинки. Решта — наздоганяють. При цьому, розкид у іграх — вражаючий. Наприклад, “Поліссю” зі Ставків у першому колі залишилося провести ще один матч, натомість коростеньский “Мал” лише тричі виходив на поле у цьому чемпіонаті.
Втім, незважаючи на такий різнобій, вже вирізнилися групи команд, одні з яких боротимуться за чемпіонство, інші — за виживання у вищій лізі. До останніх, як не прикро, вже другий рік поспіль входить і ФК “Бердичів”.
Зігравши у чемпіонаті 5 матчів, команда набрала лише чотири очки і, посідаючи шосту (наразі) сходинку, знаходиться від останнього місця на відстані лише у три пункти. Востаннє городяни відчували смак перемог ще 12 травня — у першому для себе матчі чемпіонату проти СДЮШОР “Полісся” (перемога 4:0). Далі була нічия із “Поліссям” з Городниці (1:1), за якою – серія із трьох підряд поразок від “Полісся” зі Ставків, андрушівської “Фортуни” та “Мала” із загальним рахунком 0:7. Якщо додати до цього ще й два матчі півфіналу Кубка області проти того ж “Мала”, котрі ніяк не віднести до активу бердичівлян (гостьова поразка 0:1 та домашня нічия 1:1), сміливо можна констатувати, що перспективи нинішнього сезону у ФК “Бердичів” – далекі від райдужних. Та, певно, гірше, навіть не це, а те, що виходу із кризи, яка затягнулася вже на кілька сезонів (цьогорічний півфінал Кубка — швидше — виняток, ніж закономірність), не видно зовсім. Що казати, коли у складі бердичівлян у кількох останніх матчах почали з’являтися ветерани, які вже кілька років тому “повісили бутси на цвях” – граючий тренер 41-річний Ігор Зеленцов та трохи молодший за нього Володимир Креденцер.
Що стосується лідируючої групи, то тут, як і минулого сезону, ситуація теж незмінна, хоч і не дуже ще зрозуміла, зважаючи на різну кількість ігор, проведених командами. Імовірніше за все, що за медалі змагатимуться “Полісся” зі Ставків і Городниці та коростенський “Мал”. Теоретично, вплинути на розподіл нагород можуть ще “Фортуна” та “Звягель” з Новоград-Волинського. Більш детально щось аналізувати модна буде тільки після повноцінного завершення першого кола.
Наразі ж, цієї суботи мають відбутися кілька перенесених ігор різних турів. Зокрема, ФК “Бердичів” прийматиме чуднівський “Тетерів” (початок о 16.00, стадіон “Прогрес”), у Городниці місцеве “Полісся” зустрінеться з “Малом”, а “Фортуна” вдома спробує у очному поєдинку ще далі відірватися від “Звягеля”.