Вже вдруге за час нинішньої каденції депутати у Бердичеві провели за день одразу кілька сесій. Спочатку, як і було заплановано, пройшла чергова, 26-та сесія.
Після нетривалих обговорень, народні обранці внесли зміни до місцевого бюджету, а також до ряду міських цільових програм. Серед них – програма розвитку ЖКГ, програма з енергозбереження та підвищення енергоефективності у житловій сфері, а також програма розвитку освіти.
Крім цього, депутати прийняли у комунальну власність міста трактор Т-150, подарований громаді підприємством “Бердичівська солодова компанія”, та зовнішні мережі водопостачання новозведеного будинку на вулиці Шевченка, які передав “Житлово-будівельний кооператив “Комфортне життя”.
Також бердичівські депутати прийняли рішення щодо підготовки до продажу на земельних торгах вільної від забудови земельної ділянки по вулиці Європейській, 97 зі стартовою ціною у триста п’ятдесят дві тисячі триста вісімнадцять гривень (без ПДВ), надали дозвіл на розробку детального плану території по вулиці Одеській, 55-б, затвердили Положення про Бердичівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (в новій редакції), внесли зміни до свого попереднього рішення від 29 березня минулого року.
І найголовніше: бердичівські депутати одноголосно прийняли субвенцію з державного бюджету, розмір якої є більш, ніж 2 мільйона гривень і котра надійшла у наше місто за сприяння народного депутата Олександра Ревеги.
Проте, вже у ході сесії заступник міського голови Сергій Онофрійчук повідомив, що виникла термінова необхідність у внесенні змін до ще одного рішення депутатів, які вони прийняли 22 вересня – одразу після того, як над Бердичевом лютував градопад, завдавши громаді збитків на десятки мільйонів гривень. Тоді, по гарячих слідах, депутати прийняли рішення про надання постраждалим мешканцям Бердичева матеріальної допомоги у необхідних обсягах. Однак, згодом стало відомо, що без державної допомоги тут не обійтися, тож влада міста звернулася до Кабміну, підготувавши необхідний пакет документів. Урядовці з відповіддю не забарилися: допомогу можуть надати, але після закінчення паперово-бюрократичної процедури. Справа у тому, що у попередньому рішенні депутатів зазначено, що допомога надається на підставі експертного висновку про розмір збитків. Проте, постраждалих надто багато – понад три тисячі родин. Виготовити за короткий час таку кількість експертних висновків нереально, а вирішувати питання треба нагально: попереду зима. Тому, як варіант, було запропоновано змінити словосполучення «на підставі експертного висновку» на «згідно додатків”.
Проти такої ініціативи, озвученої Сергієм Онофрійчуком, депутати не заперечували. Однак, зважаючи на те, що порядок денний чергової сесії вже був затверджений і вносити до нього зміни, включивши нові питання, не можна, міський голова, за пропозицією депутатів, закрив чергову сесію міської ради, і одразу відкрив нову, 27-му за ліком. Законодавство такі процедури дозволяє.
І вже під час цієї позачергової сесії, у порядку денному якої було одне-єдине питання про внесення згаданих змін у рішення від 22 вересня, депутати підтримали його одноголосно.
Інна Солодка