Депутати від “Солідарності” у Бердичеві добилися зниження податку на нерухомість

Поділіться публікацією з іншими

komm_nedv_01_620Ще у липні депутати фракції «Солідарність» у Бердичівській міській раді виступили з ініціативою перегляду ставок податку на нерухомість, яка стягується у Бердичеві. У співпраці з депутатами з інших фракцій було розроблено спільні проекти рішень, які не лише зменшують ставки вказаного податку, але й встановлюють порядок і умови надання пільг зі сплати на нерухомість.
“Протягом останнього часу до нас, як депутатів міської ради, надходили звернення від підприємців міста, у яких вони просили переглянути умови встановлення податку на нерухомість. Зокрема, у тій частині, яка стосувалася приміщень, котрі не використовуються напряму у господарській діяльності. Вони є допоміжними, але підприємці змушені платити за них так, як і за приміщення, котрі приносять основний дохід. Наприклад, мова йде про горища будинків, підвали, які є необхідними елементами споруди, але у бізнесовій діяльності непрактичні. Підприємці кажуть: готові платити, але просять і підтримки для себе”, – розповідає співавтор відповідного проекту рішення, голова фракції “Солідарність” у Бердичівській міській раді Віталій Березовенко.
Зважаючи на пропозиції підприємців, думки фахівців, прогнозні показники надходжень та втрат бюджету, депутатами від “Солідарності” було розроблено відповідний проект рішення міської ради, згідно із яким ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості – допоміжних приміщень які не використовуються у господарській діяльності, і котрі перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, було зменшено і встановлено на рівні 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.
Водночас, депутати від “Солідарності” стали активними поборниками зменшення і ставки податку на нерухомість для громадян з 2% до 0,5%.
Наприкінці жовтня під час сесії Бердичівської міської ради рішення про зменшення розміру ставок на нерухомість у запропонованій депутатами від “Солідарності” редакції було підтримано більшістю депутатського корпусу. Водночас, тоді ж було затверджено і Положення про порядок надання пільг по сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *