Голова фракції “Батьківщина” у Бердичівській міській раді (за сумісництвом — керівник прес-служби Житомирської обласної організації “Батьківщина”) Валерій Шелепа купив автомобіль Toyota C-HR, 2018 р.в., вартістю 581 тисяча 500 гривень. Автомобіль Валерій Шелепа придбав 8 вересня у житомирського підприємства ТОВ “СТАР-КАР”, яке має й іншу назву — Тойота центр Житомир “Стар-Кар”. Відповідне повідомлення про суттєві зміни у його декларації оприлюднено на сайті НАЗК 16 вересня цього року.
Прикметно те, що згідно прайсу автомобілів на сайті ТОВ “СТАР-КАР”, станом на 07 вересня цього року мінімальна вартість автомобіля “Toyota C-HR” складає 628 тисяч 755 гривень. Тож, як видно, депутату вдалося або потрапити під непоганий розпродаж чи акцію, або якимось чином домовитися з представниками автодилера. Принаймні, “Тойоту” він придбав на майже 50 тисяч дешевше, ніж заявлена мінімальна її вартість у дилера. І це — без спеціальної доплати за особливий колір автомобіля.
Та, найцікавіше інше. Якщо взяти за основу офіційно внесену до декларації ціну придбаного автомобіля, за курсом НБУ станом на 8 вересня 2018 року, Валерій Шелепа заплатив за неї, у доларовому еквіваленті, 20 тисяч 606 доларів США. При цьому, згідно даних декларації Валерія Шелепи про наявні у нього доходи та грошові активи за 2017 рік, станом на 1 січня цього року Валерій Шелепа, разом з дружиною, мали тільки 9 тисяч готівкових доларів США та ще 7 тисяч гривень на банківському рахунку.
Тож, виникає логічне запитання: звідки у звичайного бердичівського депутата, хай і з партії ВО “Батьківщина”, за вісім місяців нинішнього року взялося понад 11 тисяч доларів США, зважаючи на те, що свою підприємницьку діяльність він припинив ще наприкінці минулого року, а продаж будь-якого свого об’єкта нерухомості чи попереднього автомобіля він не декларував. Тим паче, що, що навіть уявити, що він і продав усю свою нерухомість (а це — квартира, земельна ділянка площею 500 кв.м. та садиба із земельною ділянкою площею 0,47 га), то виручених коштів буде однаково значно менше за 11 тисяч доларів США. Принаймні, якщо вірити реальності вказаних у декларації Валерія Шелепи за 2017 рік цифр щодо вартості вказаних об’єктів.