Згідно даних Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, ФОП Шелепа В.А. заробив протягом восьми місяців минулого року за рахунок бюджету Бердичівської районної ради 40 тисяч гривень. Кошти йому виплачувалися щомісяця рівними частинами по п’ять тисяч гривень, згідно договору №14 від 4 травня 2016 року та додаткової угоди №14/2 від 24 жовтня того ж року. Як свідчать дані вказаного порталу, ФОП Шелепа В.А. отримував бюджетні кошти за послуги із висвітлення діяльності районної ради.
Приватний підприємець Шелепа В.А., він — же редактор газети “Діловий Бердичів”, він же — депутат Бердичівської міської ради, голова фракції “Батьківщина” Валерій Шелепа, відомий своєю безпринциповою позицією стосовно економії бюджетних коштів. Не раз виступав проти нераціонального, на його думку, використання коштів місцевого бюджету, у тому числі — щодо фінансування окремих підприємницьких структур за рахунок місцевого бюджету.
Як зазначив у своєму звіті про діяльність Бердичівської районної ради протягом 2016 року (додаток до рішення районної ради №185 від 25.11.2016р) голова ради Максим Самчик, “…Бердичівська районна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На офіційному сайті Бердичівської районної ради систематично висвітлюється інформація про діяльність районної ради та сільських рад. За звітний період розміщено158 статей. …Налагоджена співпраця з представниками ЗМІ. У 2016 році було укладено угоду з редакцією газети “Земля Бердичівська” про висвітлення діяльності Бердичівської районної ради на сторінках, якої за звітний період розміщено 53 статті. Також у 2016 році Бердичівською районною радою було укладено угоду з редакцією інтернет–порталу Бердичів BIZ про висвітлення діяльності на інтернет–порталі Бердичів BIZ та в газеті “Бердичів діловий”. За звітний період було розміщено 17 статей в газеті та 25 на інтернет–порталі. Згідно таких угод редакціям щотижневиків були перераховані кошти”. Загальна сума перерахованих коштів “Землі Бердичівській” та “Діловому Бердичеву” – 56083 гривні.
Цікава виходить арифметика. Зараз ми не будемо зупинятися на тому, навіщо районній раді, яка на своєму, практично — безкоштовному, сайті опублікувавши майже 160 статей, укладає договір зі ще двома засобами масової інформації на висвітлення своєї діяльності. У тому числі — у інтернет-мережі. Питання в іншому.
Торік із районного бюджету газеті “Земля Бердичівська” було виплачено 16083 гривні за висвітлення діяльності ради у п’ятдесяти трьох публікаціях. Тобто, виходить, що кожна така публікація, в середньому, обходилася платникам податків Бердичівщини у 303 гривні 45 копійок. У той же час, Валерій Шелепа, який отримав з районного бюджету 40 тисяч гривень, опублікував у газеті та на інтернет-порталі “Діловий Бердичів” 42 статті. Тобто, вартість однієї його публікації більш ніж утричі вища, ніж у “Землі Бердичівської” – в середньому 952 гривні 38 копійок.
Та є невеликий, проте суттєвий, момент. Дійсно, закон України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні” визначає, що місцеві органи влади мають право укласти договори із засобами масової інформації на висвітлення своєї діяльності. Однак, аналіз норм цього закону свідчить, що оплата за бюджетний кошт висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування може здійснюватися представникам друкованих (газети) та аудіовізуальних (радіо і телебачення) засобів масової інформації. Проте, не поширюється на інтернет-видання.
Тобто, публікації районної ради на сайті Бердичів BIZ (а таких було 25, згідно зі звітом Максима Самчика) не можуть оплачуватися із бюджету. Тож, певно, ФОП Шелепі В.А. було заплачено 40 тисяч гривень за 17 публікацій у газеті — по 2352,94 гривні кожна, або — у майже вісім разів дорожче, ніж у “Землі Бердичівської”. Виходить, що одна публікація у газеті “Діловий Бердичів” для районного бюджету — це дві мінімальні пенсії у 2016 році.
Чи є тут якийсь кримінал, зможуть сказати правоохоронні органи після відповідної перевірки. А от моральний бік такої арифметики – очевидний.

Поділіться цікавинкою з іншими