Фото з сайту ФЛАУ

З 7 по 12 серпня у Берліні відбудеться чемпіонат Європи з легкої атлетики. Нині ще тривають відбори на цю головну легкоатлетичну подію року. Тож, остаточно склад національної збірної України для поїздки у Берлін ще не сформовано. Втім, вже зараз можна сказати, що одразу четверо бердичівлян водять до попереднього списку збірної.

За правилами, у кожній з дисциплін може бути не більше трьох представників однієї країни, які виконали відповідні нормативи. Серед тих, хто має відмінні шанси поборотися за медалі чемпіонату Європи — і наш Владислав Мазур. Бердичівлянин ще рік тому — 14 липня 2017 року — виконав норматив, стрибнувши у Бидгощі на 8,04 метра (норматив — 7,95 м.). Крім Мазура, європейський норматив подолав і Сергій Никифоров.

І якщо зі стрибунами у довжину ситуація більш-менш зрозуміла, то у стрибках у висоту ситуація просто катастрофічна. У доброму розумінні цього слова. Бо одразу шість спортсменів подолали “європейську висоту” у 226 сантиметрів. Серед них — і троє бердичівлян: Юрій Крімаренко (здолав 230 см), Віктор Лонський і Дмитро Нікітін — обоє у відбірковому сезоні стрибнули на 228 см. Крім бердичівлян, на поїздку у Берлін також претендують Богдан Бондаренко (232 см), Андрій Проценко (230 см) і Дмитро Дем’янюк (226 см).