Бердичівський Палац спорту “ЛАВ” офіційно увійшов у новий спортивний сезон. Про це минулого тижня пафосно сповістив городян рупор місцевої “Батьківщини” інтернет-портал “Бердичів.піз”. За словами авторів порталу, занедбане приміщення Палацу спорту, “немов за помахом чарівної палички перетворилося на сучасну спортивну залу, де і сьогодні кожен бажаючий може пограти у футзал, волейбол чи баскетбол”.
Нагадаємо, вказане приміщення до певного часу належало бердичівському заводу “Прогрес”. Проте, кілька років тому, власники підприємства (ЗМІ сповіщають, що він належить мільярдеру Костянтину Жеваго), незважаючи на протести спортивної громадськості, продали це приміщення невідомим особам. При цьому, міська влада мала намір викупити об’єкт, навіть передбачили для цього кошти. Але приміщення опинилося у сторонніх руках.
У чиїх? Невідомо й досі. Але у 2012 році, напередодні парламентських виборів, у Бердичеві з’явилася благодійниця Анжеліка Лабунська, яку пов’язують якраз із Костянтином Жеваго, і радісно повідомила новину: вона знайшла нових власників приміщення, вмовила їх якимось чином віддати його іменному Благодійному фонду Лабунської “ЛАВ”. При цьому, у присутності численної запрошеної преси пообіцяла: приведене спортзал у порядок і одразу після виборів безкоштовно передасть його міській громаді. Це зіграло не останню роль: тоді Анжеліка Лабунська таки виграла вибори у Бердичеві, але спортзал місту все ж не передала.
Справедливості заради слід відзначити, що у подальшому представники Благодійного фонду “ЛАВ” надали можливість безкоштовно у ньому займатися вихованцям бердичівської дитячо-юнацької спортивної школи. Про це, до речі, теж гордо сповіщає “Бердичів.піз”. “Початок нового спортивного сезону – саме час підбити підсумки сезону 2016-2017 років, протягом якого у Палаці спорту мали змогу абсолютно безкоштовно займатися вихованці ДЮСШ та спортивного клубу «Бердичів» (близько 826 безкоштовних годин занять)”, – пишуть автори матеріалу, присвяченого відкриттю спортивного об’єкта.
Проте.. Так було минулого року. Нині ж ситуація змінилася. Нашим журналістам стало відомо, що у новому спортивному сезоні безкоштовних занять для учнів ДЮСШ у Палаці спорту вже не буде. На адресу ДЮСШ надійшло повідомлення про те, що віднині вводиться оплата за заняття у спортивній залі, у тому числі — учнями спортшколи. Година занять у будні дні до п’ятої вечора — 150 гривень. Після 17.00, а також у вихідні дні — 300 гривень за годину. За словами директора ДЮСШ Олександра Подгорчука, наразі учні школи проводять близько 20 тренувальних годин на тиждень.
Відтак, спортшкола має щотижня оплачувати Благодійному фонду Анжеліки Лабунської близько трьох тисяч гривень. Ці витрати не були передбачені бюджетом, тому коштів на оренду Палацу спорту немає.
Що буде далі — невідомо. Не виключено, що у ДЮШС доведеться припинити тренувальний процес у зимовий період – мова йде про 4-5 місяців. Або ж все-таки знайти, щонайменше, 60 тисяч гривень і заплатити їх Анжеліці Лабунській.
Нагадаємо, у 2015 році Анжеліка Лабунська за своїм загальним доходом, який склав понад 73 мільйони гривень (у доларовому еквіваленті за тодішнім курсом це становило прибуток у розмірі понад 2 мільйони 831 тисячу доларів), обігнала Президента Росії Володимира Путіна, Президента Зімбабве Роберта Мугабе та Президента Білорусі Олександра Лукашенка, яких світова спільнота називає найбільшими диктаторами сучасності. Їх сукупний дохід у 2015 році разом взятих становив менше півмільйона доларів США.