У Бердичеві у місцевому суді закінчено розгляд цивільної справи за заявою матері загиблого у російсько-українській війні Сергія Сідлецького – Оксани Сідлецької.
У квітні 2017 року жінка звернулася із заявою, у якій просила суд встановити факт загибелі її сина при виконанні обов’язку військової служби внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Встановлення факту загибелі Сергія Сідлецького саме при виконанні обов’язку військової служби внаслідок збройної агресії Росії проти України необхідно було Оксані Сідлецькій для визначення статусу її сина як жертви міжнародного збройного конфлікту та як особи, що перебувала під захистом Конвенції про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях, яка ратифікована Україною 03.07.1954року, внаслідок чого у неї виникнуть права та обов’язки, передбачені вказаною Конвенцією та іншими нормами національного та міжнародного права.
Зацікавленими особами у цій справі суд визнав Міністерство соціальної політики України та Росію як державу. Втім, представники Російської Федерації, очікувано, в судове засідання не з’явилися, хоча, згідно даних суду – про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили, заяви про розгляд справи у їх відсутності не надали.
Розглянувши всі матеріали справи, суддя Олег Замега дійшов висновку, що Сергій Сідлецький загинув саме внаслідок збройної агресії та воєнного конфлікту, який був розпочатий Російською Федерацією 20 лютого 2014 року.
Нагадаємо: загинув бердичівський десантник «Грізлі» (як його називали побратими) Сергій Сідлецький 5 жовтня 2014 року у Донецьку, захищаючи аеропорт.