Бердичівські ПТУ фінансуватимуть з обласного бюджету, – рішення парламенту

Поділіться публікацією з іншими

pturybinskЧетвер став ключовим днем для бердичівського бюджету. Саме сьогодні Верховна Рада України розглядала одразу кілька законопроектів, які мали дати відповідь на питання про те, хто далі фінансуватиме профтехучилища.
Нагадаємо, наприкінці року парламент вніс зміни до Бюджетного Кодексу, згідно із якими фінансування професійно-технічних училищ перекладалося із державного бюджету на місцеві. Щоб було зрозуміло, про які наслідки йде мова, відзначимо, що для Бердичева таке нововведення лягало додатковим тягарем у понад двадцять мільйонів гривень. Адже у нашому місті наразі наявні одразу три ПТУ. При цьому, звідки брати гроші на ці потреби, парламентарі тоді не визначили. Тоді ж міська рада звернулася до депутатів Верховної Ради з вимогою переглянути прийняті положення.
Аналогічна ситуація склалася практично у всіх містах, в яких наявні вищі учбові заклади. Тож, попереднє рішення парламенту викликало значний резонанс у суспільстві.
Зважаючи на це у четвер на голосування депутатів було винесено одразу чотири схожих варіанти законопроектів з цього приводу.
Зрештою, народні депутати затвердили у цілому як закон, проект №3830-3, який передбачає, що фінансування ПТУ відбуватиметься з обласних бюджетів та бюджетів обласних центрів. Правда, на це надаватиметься державна освітня субвенція.
За цей закон проголосувала майже конституційна більшість — 297 голосів “за”. Очевидно, що насправді голосів могло бути і більше. Проте, не у всіх, як виявилося, спрацювали картки. “Щойно Верховна Рада прийняла законопроект про фінансування профтехучилищ. 297 голосів – “за”. Могло бути більше. Свій голос “за” віддав і я, та, на жаль, картка не спрацювала, зараз розбираємося. Вже написав заяву на ім’я спікера, щоб мій голос також був зарахований”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуку народний депутат Олександр Ревега одразу після результативного голосування парламенту.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *