24Працівники відділу молодіжної превенції гостинно зустріли учнів 11-класу Бердичівської спеціалізованої школи та провели для них цікаву і пізнавальну екскурсію у відділі поліції.
Знайомство школярів з роботою бердичівських поліцейських було розпочато з чергової частини, адже саме сюди надходять усі заяви і повідомлення від громадян про правопорушення та події. Учні мали змогу на власні очі побачити кімнату тимчасового тримання затриманих та ознайомитися з умовами і правами їх утримання, а також дізнались, що оперативні чергові мають змогу в онлайн-режимі спостерігати за основними перехрестями міста, стоянками біля супермаркетів та іншими об’єктами, для швидкого реагування на події та направляти автопатрулі, які знаходяться в даному мікрорайоні.
Начальник сектору кадрового забезпечення Олександр Оленюк, продемонстрував учням спеціальні засоби, якими правоохоронці користуються у службовій діяльності та розповів про їх призначення, надавши змогу приміряти на себе бронежилети, шоломи і потримати в руках справжній автомат.
Працівник відділу молодіжної превенції Тетяна Ткачук, запросила дітей оглянути валізу експерта-криміналіста. Хлопці та дівчата із захопленням слухали розповідь про роботу цього фахівця. Всім було цікаво дізнатися про призначення кожного предмета у валізі експерта та як проводиться дактилоскопіювання пальців рук.
Екскурсія продовжилася у славетній музейній кімнаті, де дбайливо зберігаються речові й документальні предмети, які до певного часу користувалися правоохоронці у повсякденній діяльності у різні часові проміжки. Нині усі ці речі стали музейними експонатами.
Слід зазначити, музейна кімната бердичівських правоохоронців незвичайна, адже відвідувачі мають змогу не лише візуально оглянути, але й потримати експонати у руках, а деякі навіть приміряти на себе. Наприклад, справжню міліцейську форму, яка також уже стала історією.
Втім, як і очікувалося, найбільш яскраве враження на школярів справив службовий мотоцикл, за кермом якого залюбки фотографувалися дітлахи.
Ще однією захоплюючою частиною екскурсії для хлопців та дівчат став спортивний зал, який знаходиться на території відділку і де поліцейські тренуються, аби завжди бути у належній формі.
Хлопці й дівчата подякували своїм шефам за змістовну розповідь і цікаве знайомство з роботою поліцейського.
Старання правоохоронців були оцінені бурхливими емоціями – наприкінці екскурсії діти виявили бажання в подальшому прийти працювати до лав поліції.
Бердичівський ВП ГУНП

Поділіться цікавинкою з іншими