Бердичівські депутати-журналісти вирішили обмежити свободу слова

Поділіться публікацією з іншими

17529Бердичівські депутати мають намір закрити комунальне підприємство “Бердичівська міська редакція радіомовлення”. Про це стало відомо на Погоджувальній раді, яка відбувалася напередодні сесії міської ради.

Зокрема, не бачить доцільності у функціонуванні комунального радіомовлення депутат-свободівець Олексій Побережний. На його думку, доцільніше, у випадку потреби, сповіщати громадян про суспільно-важливі події через приватні ФМ-станції. Очевидно, передбачивши на це відповідні кошти у бюджеті. Тотожна думка і у голови фракції “Батьківщина” Валерія Шелепи та представника “Самопомочі” Володимира Сенчі.
Очевидно, що питання діяльності комунальних підприємств лежить у площині депутатської діяльності. І саме їм вирішувати — бути підприємству чи ні. Втім, саме у цій ситуації виникає чимало питань. Перше — заявляючи про недоцільність виділення коштів міському радіомовленню, жодного прийнятного аргументу депутати не наводять. Недоцільно — і все.
Водночас, готові виділити кошти на висвітлення своєї діяльності у приватних ФМ-радіостанціях.
А от друге питання вже серйозніше. Заявляючи про необхідність закриття комунального радіомовлення, депутати не просто створюють сприятливі умови для діяльності приватних радіостанцій. Вони ще й готові їх фінансувати. Здавалося б — ФМ-станції та дротове радіомовлення зовсім не є конкурентами і ні про яку корупцію тут мова не йде. Це — на перший погляд. Але, на згаданій сесії депутати мають намір також затвердити Програму розвитку інформаційного простору Бердичева на найближчі роки. Одним із пунктів цієї Програми є перехід міського дротового радіомовлення у ФМ-мережу.
Проте, за наполяганням іншого депутата від “Батьківщини” — Юрія Сокальського — депутати, ймовірніше за все, цей пункт із Програми виключать. Таким чином, вже очевидним є факт, що роблячи заяви про доцільність подальшого функціонування радіомовлення, депутати чи то свідомо, чи умисно, не просто надають перевагу комерційному радіо, але ще й прибирають їх потенційного прямого конкурента на медіа-ринку.
Примітно те, що і Олексій Побережний, і Валерій Шелепа, і Юрія Сокальський самі є працівниками медіа-сфери, журналістами. А Юрій Сокальський взагалі працює у одній із приватних бердичівських ФМ-станцій, якій, імовірно, і виділятимуть кошти з міського бюджету у випадку закриття комунального радіомовлення…

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *