Минулому року дві батареї 26-ї Бердичівської артилерійської бригади перші місця під час змагань на кращу артилерійську батарею Збройних Сил України. Одним з видів заохочення стала грошова премія для кожного з учасників змагань.
Хлопці, ще під час проведення змагань, між собою вирішили: якщо переможемо, то частину грошей витратимо на добру справу. Було декілька варіантів на яку саме благодійну справу витратити зібрані кошти, поки не зупинилися на адресній допомозі маленької бердичівлянки Діанці Вітрук.
У грудні колектив другої батареї передав свою частину внеску на лікування дівчинки – 20 тис. грн. Сьогодні прикладу товаришів наслідували артилеристи дванадцятої батареї, які також із рук в руки передали мамі дівчинки Ірині Вітрук 20 тис. грн.
Вітрук Діанка – дитина з інвалідністю, у неї двобічна нейросенсорна глухота 4 ступеня, яку діагностували, коли дитині було вже три роки.
«Немовлям донечка лепетала, говорила «мама», з’являлися нові звуки у її мові, зростала цікавою та допитливою дитиною. В 2 роки ми звернули увагу на на відсутність реакції на звернення до неї. Зверталися до місцевих ЛОР-лікарів (приватних та державних) та педіатрів, де нам говорили: «Реакція на звук є!». А у віці 3 років звернулися до Київського інституту отоларингології ім. О. С. Коломійченка. Після обстеження ми дізналися діагноз», – розповідає мама дитини.
У дитини затримка мовлення, яка погіршується з кожним днем. Щоб боротися з проблемою, батьки придбали потужні слухові апарати, але видимого результату за три місяці, на жаль, не має.
«В Інституті нам повідомили, що слухові апарати не завжди допомагають у разі такої втрати слуху, єдиний вихід – це операція по вживленню кохлеарного імпланта. Ми перебуваємо у державній черзі, але вона рухається дуже повільно, а багато часу ми не маємо, тож ми розпочали збір коштів на операцію самостійно, але сума занадто велика 806 000 грн. У нас кожен день, кожна гривня важлива сьогодні. Прошу Вас, допоможіть, будь ласка, моїй донечці почути цей світ, голос рідних та друзів», – просить мама Діанки.