Бердичівляни вшанували учасників бойових дій

Поділіться публікацією з іншими

DSC_1289У Бердичеві відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-річниці виведення військ з Афганістану. Напередодні у міському Палаці культури пройшов вечір пам’яті. Вчора біля меморіалу загиблим воїнам-афганцям відбувся мітинг-реквієм. Сотні бердичівлян за доброю традицією прийшли сюди, щоб вшанувати учасників бойових дій на території інших держав, та віддати данину пам’яті полеглим на своїй землі та на чужині.
Скільки б не пройшло років, для бойових побратимів, які пліч-о-пліч пройшли горнило війни, для матерів, вдів осиротілих немає часу давності тим подіям, бо не вщухає біль втрат. День 15 лютого – це лише спомин про події 27-річної давнини, це і заклик до миру, якого не вистачає тепер вже на рідній землі. Саме розуміючи ціну мирного життя, одними із перших стали на захист незалежності і суверенітету України воїни-Афганці, поруч із своїми однодумцями, друзями, синами. Про це сказала у своєму виступі, звертаючись до учасників мітингу, заступник міського голови Валентина Адаменко.
За словами голови Спілки ветеранів афганської війни, воїнів-інтернаціоналістів Вагіфа Мамєдова, 15 лютого – це водночас і свято, і день спомину. Бо війна назавжди лишає свій слід у житті тих, хто її пройшов.
Щоправда, в наш час деякі розумники піддають сумніву внесок афганців у революцію гідності, їхній вклад у збереження цілісності України. Таким людям Вагіф Мамєдов зумів дати гідну DSC_1338відповідь: «Боляче і образливо чути такі слова. 128 наших афганців, починаючи з майдану і під час нинішній подій на Сході країни загинули, захищаючи свободу України. І ми тут на місяцях не сиділи, склавши руки, а допомагали нашим бойовим друзям та синам на передовій. Афганці зробили набагато більше, ніж ті, хто сьогодні б’є себе в груди і кричить про це на кожному кроці».
Все на цій землі відбувається з Божої волі. Тож, мабуть, не випадково день виведення військ з Афганістану співпав із релігійним святом Стрітення, коли, за народним віруванням, відбувається зустріч зими з весною. Цей день давав надію 27 років, дає її і сьогодні, сказав у своєму виступі Віталій Березовенко, помічник народного депутата України Олександра Ревеги.
Чимало вчорашніх воїнів-інтернаціоналістів сьогодні продовжують службу у лавах Збройних Сил України. Їхній бойовий досвід сьогодні, як ніколи, потрібен на передовій в зоні АТО. У цьому переконаний заступник командира 26-ї Бердичівської артилерійської бригади Олександр Крсек.
DSC_1369Мабуть, найважче сьогодні спостерігати за подіями, що відбувається на сході нашої держави, старшому поколінню, зокрема, ветеранам Другої світової війни. Об’єднатися заради миру закликав дітей та онуків голова Бердичівської міської організації ветеранів Сергій Желєзняк. Він подякував спадкоємцям-захисникам рідної землі за честь і доблесть. Зауваживши, що нинішнє покоління воїнів – це єдина надія України.
Про подвиг українських солдатів та офіцерів згадав у своєму виступі і голова Бердичівської спілки воїнів-інтернаціоналістів «Бойове братство» Микола Вахніцький. Ніби опановуючи біль, пронесений крізь роки, скорботна мати Віра Гончаренко (її син – одним із перших загинув в Афганістані) побажала присутнім мирного неба, міцного здоров’я і щоб війна більше не торкнула чорним крилом жодної української родини.
Подвиги сьогоднішніх захисників України, воїнів-інтернаціоналістів є істинним взірцем патріотизму. Чимало вчорашніх військовослужбовців сьогодні продовжують брати активну участь у громадському житті міста та патріотичному вихованні молодого покоління. Від молодого покоління бердичівлян захисникам і наставникам подякував учень дванадцятої школи Олексій Куценко.
Бердичівляни схилили голови у скорботному мовчанні перед світлою пам’яттю захисників України, серед них – воїнів, що віддали життя за цілісність і єдність рідної землі, тих, хто не повернувся додому з далекої афганської війни та військових, які загинули на теренах інших держав. Живі квіти та вінки лягли до підніжжя стели загиблим воїнам-афганцям, пам’ятника загиблим воїнам АТО, що на території 26-ї артилерійської бригади, та меморіалу «Слава героям!». Наш обов’язок сьогодні зробити все, щоб пам’ять про афганську війну, про героїзм і мужність усіх поколінь українців, які сьогодні боронять рубежі України, назавжди залишилася священною і непорушною.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *