У Бердичеві може розпочатися нове грандіозне будівництво об’єкта соціально-культурного призначення. Мова йде про спортивний комплекс у самісінькому центрі міста.
Ще кілька років тому до міської влади звернулися тодішні представники медичного коледжу з проханням виділити земельну ділянку для будівництва спортзалу, якого у навчальному закладі практично немає. За словами керівництва медколеджу, вони заручилися підтримкою держави, яка пообіцяла стабільне фінансування будівельних робіт. Зважаючи на те, що і Бердичів не мав на той момент спортивного комплексу, який відповідав би інтересам та потребам громади, міський голова Василь Мазур запропонував врахувати цей момент і при розробці проекту зробити не просто спортивний зал, а комплекс, який відповідатиме всім міжнародним стандартам і нормативам, та дозволятиме проводити у місті змагання найвищого спортивного рівня.
На тому й досягли згоди: депутати виділили відповідну земельну ділянку за приміщенням колишнього кінотеатру (нинішня спортивна школа ім.В.О.Лонського) та Костелом Святої Варвари. У свою чергу, підрядники розпочали будівельні роботи.
Та минули роки, а на місці спортивного комплексу досі – фундамент та обриси першого поверху, будівництво не ведеться вже багато часу.
Зважаючи на те, що Бердичів досі так і немає відповідного спортивного об’єкта, а Благодійний фонд «ЛАВ», якому належить колишній Палац спорту заводу «Прогрес», ввів з нинішнього року плату для занять у ньому учнів ДЮСШ, Василь Мазур виступив з новою ідеєю, яку озвучив на черговій сесії міської ради. Зокрема, мер ініціюватиме перед керівництвом області (а саме обласній раді належить і медичний коледж, і недобудований ним спортзал) передачу цього довгобуду бердичівській громаді. Відповідні попередні переговори з окремими депутатами обласної ради, головами облдержадміністрації та ради з цього приводу вже проведено, відзначає Василь Мазур. Залишилося отримати підтримку у депутатів міської ради.
Бердичівські обранці таку ініціативу міського голови підтримали. Тож, тепер – слово за депутатами обласної ради, які й мають прийняти відповідне рішення, відмовившись від своєї власності на користь бердичівлян.
Звісно, якщо буде повна згода всіх сторін і недобудову вдасться прийняти у комунальну власність бердичівської громади, закінчення будівельних робіт потребуватиме значних капіталовкладень. Але міський голова дивиться на це з оптимізмом, розраховуючи і на державну підтримку. Приклади подібної співпраці з Урядом та парламентарями у Бердичеві вже є, і не один.
Зате, після того як спортивний комплекс буде здано у експлуатацію, у ньому зможуть займатися не лише учні спортшкіл, а кожен бажаючий, а у його стінах можна буде проводити змагання міжнародного рівня. Не виключено, навіть, поєдинки Ліги чемпіонів з футзалу чи гандболу.
До речі, поруч з майбутнім спортзалом є чимала вільна ділянка, на якій, за ініціативи Василя Мазура, вже наступного року може з’явитися спортивний майданчик зі штучним покриттям, який теж відповідатиме всім сучасним стандартам. Відтак, у одному місці, в центрі Бердичева, вдасться зосередити цілий спортивний комплекс: ДЮСШ, спортивний зал та міні-стадіон для ігрових видів спорту.

Інна Солодка