У вівторок Бердичів відзначив 72-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 9 травня у Бердичеві об’єднало представників чотирьох поколінь – ветерани та учасники війни, захисники української держави, бердичівляни від мала до велика за багаторічною традицією зібралися на освяченому місці – біля меморіалу «Слава Героям», щоб вклонитися героям, які віддали життя в ім’я Перемоги. Напередодні, 8 травня, у День пам’яті і примирення, в Бердичеві, також вже традиційно, відбулася церемонія вшанування наших земляків. Біля всіх меморіальних дощок – і Героїв Другої світової війни, і Героїв сьогодення лягли квіти вдячності. Принагідно варто подякувати родинам героїв, ветеранам, воїнам АТО, колективам закладів освіти і культури, всім бердичівлянам, які долучилися до цієї благородної місії. Пам’ять про те, що той, хто захищає рідну землю, завжди перемагає, є міцною запорукою нинішньої перемоги України.
На думку міського голови Василя Мазура, значимість Дня Перемоги і роль у перемозі саме українського народу не повинні викликати жодних сумнів. Бо пам’ять про подвиг дідів-прадідів священна і непорушна. Про лихоліття страшних сорокових років ми знаємо не за чутками і не з підручників, а від учасників тих подій. Друга світова війна торкнулася своїм чорним крилом кожну українську родину. Ніхто не посміє сказати, що сімдесят років тому наші воїни робили щось не так, Так само, як з плином часу, ніхто не посміє сказати цього сьогоднішнім учасникам АТО. Адже усі ці люди, представники різних поколінь, самовіддано стали на захист рідної землю. А для цього, щоб це було саме так, необхідна єдність поколінь, відзначив міський голова.
Від імені міської ради та її виконавчого комітету Василь Мазур привітав присутніх на урочистому зібранні з нагоди 72-ї річниці Перемоги. Побажав миру, достатку в родинах і людського щастя. А також передав вітання на адресу єдиному живому визволителю міста Бердичева Миколі Івановичу Калинському, який цього року має зустріти 100-річний ювілей.
Солдатська пам’ять – це той голос історії, який ми повинні слухати щодня, як голос правди. Солдатські спогади – це свята історія, яка вчить: хто пам’ятає, той перемагає. Від імені ветеранів до земляків звернувся учасник бойових дій Другої світової війни Іван Терентійович Привалов. За його словами, хоч пройшло 72 роки, але спогади не тьмяніють, Такою бажаною і омріяною і довгоочікуваною була Велика Перемога у травні 45-го.
Нинішні захисники України демонструють усьому світові здатність захистити державу і життя мирних громадян. Українські воїни – гідні спадкоємці слави воїнів-визволителів. Їх сила духу, підкріплена героїчними прикладами звитяги борців за Незалежність, є нездоланною. Для них найвищим законом буття є і залишиться захист рідної Батьківщини, її свободи і незалежності. На урочистому зібранні слово мали керманичі трьох військових з’єднань, які наразі дислокуються на території Бердичева – т.в.о. командира 26-ї Бердичівської артилерійської бригади полковник Михайло Мужук; командир військової частини А-2772 «Центр підготовки військовослужбовців для сил спеціальних операцій» полковник Сергій Дубина та командир військової частини 2927 226-го окремого автомобільного батальйону підполковник Сергій Григоренко. Вони запевнили, що 9 травня – велике свято для сучасних воїнів. Адже ветерани Другої світової війни захистили і зберегли країну та стали гідним прикладом для своїх нащадків.
Так, подвиги дідів та батьків надихають молоде покоління плекати любов до рідної землі. Від юних бердичівлян виступив учень 12 школи Ростислав Топчій. Прадід хлопця загинув в роки другої світової, зараз в зоні АТО воює його батько…
9-го травня біля обеліску Вічного вогню лунали побажання, аби день звитяги і військової слави додав ветеранам життєвої сили, наснаги й оптимізму. І наче молитва до Бога було побажання, щоб якомога швидше в нашій державі запанували мир і спокій. Щоб живими провернулися додому ті, хто знаходиться в полоні . Щоб доля була прихильною до тих, кого вважають безвісти зниклими, серед них і бердичівлянин Владислав Якимчук. Хай відлуння війни залишиться тільки в спогадах і над рідною землею завжди буде безхмарне мирне небо. Із особливою силою в серцях відлунювала скорбота за тими, хто поліг в ім’я Батьківщини. Хвилиною мовчання бердичівляни вшанували тих, кого забрала далека друга світова та війна, яка триває зараз на сході нашої країни.
День Перемоги для нашого народу, для жителів нашого міста – це свято, яке об’єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму, віри у власні сили та можливості. Свідченням цього є те, що всі заплановані заходи, в тому числі і багочисельне зібрання на площі Соборній, відбулися спокійно, без провокацій та порушень громадського порядку.
Завершилися урочистості покладанням квітів до меморіалу «Слава Героям». Бердичівляни різних поколінь довгим потоком йшли до Вічного вогню, висловлюючи безмежну вдячності усім поколінням вірних захисників України. Честь і Слава українським воїнам усіх часів і поколінь, які боронили від ворога рідну землю.

Поділіться цікавинкою з іншими