«Батьківщина» взялася розхитувати ситуацію у Бердичівському районі через поразку свого кандидата?

Поділіться публікацією з іншими

Спочатку — лише факти.
У четвер у Житомирі, біля стін обласної ради, де відбувалася сесія, відбувся мітинг за участю кількох десятків осіб. Серед мітингарів — чимало представників міста Бердичева, смт Гришківці Бердичівського району, хоча всі вони себе називали представниками Семенівської об’єднаної територіальної громади Бердичівського району. Серед присутніх також були голови виборчих дільничих комісій від партії “Батьківщина” та офіційні спостерігачі від цієї ж політичної сили на місцевих виборах, які відбулися у Семенівській громаді у неділю.
У руках люди тримали заздалегідь підготовлені плакати: “Прислухайтесь до нас”, “Об’єднання без згоди людей”, “Семенівка+Іванківці Бердичівського р-ну проти такого об’єднання!” та інші. Приїхали люди до Житомира на мітинг на трьох автобусах приватного підприємця Віталія Ніколаєнка, не раз поміченого у штабі Бердичівської міської організації “Батьківщини”, а у холі обласної ради, куди впустили учасників мітингу, їх зустрічав помічник депутата обласної ради Віталія Вітусевича Ігор Пірожок.
“У нас є залізнична дорога, є траса, ми дійдемо до Києва, але в цю громаду, куплену за гроші і за оселедці, ми не підемо. При утворенні Семенівської громади відбулося порушення закону щодо об’єднання громад, не були проведені громадські слухання. Вимагаємо скасувати утворення Семенівської територіальної громади. У нас позов готовий і ми обов’язково звернемося до суду”, – пояснила суть проблеми представниця мітингарів після того, як їй надали слово для виступу на сесії обласної ради.
А тепер — інші факти. У неділю у Семенівській об’єднаній територіальній громаді, до якої увійшли населені пункти шести сільських рад Бердичівського району, відбулися перші місцеві вибори. Головою громади було обрано Наталію Семенюк, яка з різницею у майже 600 голосів (відрив — близько 19%) перемогла голову Бердичівської районної ради Максима Самчика. При цьому, у окремих селах (Великі Низгірці, Хажин) Наталія Семенюк набирала до 90% голосів підтримки людей. Природно, що у Семенівці та Іванківцях, які входять до Іванковецької сільської ради, і де проживає Максим Самчик та господарює його теща, переміг голова районної ради. Правда, і тут Наталії Семенюк вдалося заручитися майже третиною голосів виборців.
Активність виборців у цій громаді стала однією із найбільших в Україні — понад 67%. При цьому, в окремих селах вона сягала 75%, у тому числі — в Іванківцях та Семенівці.
Відзначимо, що напередодні виборів у цій громаді 5 політичних сил, серед яких і “Батьківщина”, підписали Меморандум про підтримку на посаду голови Семенівської громади регіонала Максима Самчика.
А тепер давайте проаналізуємо: на мітингу присутні голови дільничих комісій від “Батьківщини”, спостерігачі від цієї політичної сили, людей привозять на автобусах підприємця, активного прихильника “червоно-білих”. Чи не забагато тут збігів, ще й враховуючи той факт, що на цих виборах з тріском програв кандидат, офіційно підтриманий “Батьківщиною”? Висновок напрошується сам собою: цей мітинг протесту організувала сама ж “Батьківщина”.
Та чи були якісь обгрунтовані підстави для такого “масового” невдоволення людей? Чи дійсно громада створювалася з порушеннями і у її легітимності є сумніви? Очевидно, що ніяких ні порушень, ні сумнівів немає. Це підтвердила і сама “Батьківщина” та її представники. Нагадаємо: наприкінці літа тоді ще голова обласної ради, вона ж голова обласної “Батьківщини”, Анжеліка Лабунська активно протидіяла створенню Семенівської громади у нинішньому її форматі і публічно заявляла, що як тільки громада створиться, вона обов’язково оскаржить цей процес у суді. Та цього не було зроблено, відтак — порушень, а з ними і підстав для подання позову, не знайшлося. Більше того: “Батьківщина” активно включилася у виборчий процес, не лише підтримала кандидата на посаду голови громади, але й навіть брала безпосередню участь у організації виборів через своїх представників у дільничих комісіях.
Вийшла цікава ситуація: доки не відбулося виборів, всі були певні, що громада створена законно. Як тільки стало відомо, що вибори з тріском програні — одразу почалася протидія і заяви про нелегітимність громади. Зауважте: не виборів, а саме громади.
Важко повірити у те, що про такий крок активістів, учасників мітингу, не знали у обласній організації партії і особисто її голова Анжеліка Лабунська, зважаючи на жорстку політичну дисципліну у “Батьківщині”. Тож, висновок один — мітинг був санкціонований керівництвом партії, якщо й не організований за їхні гроші.
А що ж Максим Самчик? Формально, він до цього мітингу і розхитування ситуації, ніби, не причетний. Тільки от за всіма виборчими перипетіями він якось забув, що має виконувати основну свою роботу на посаді голови районної ради. Принаймні, на офіційному сайті Бердичівської районної ради досі відсутнє розпорядження про скликання сесії для затвердження районного бюджету на наступний рік. Планувалося, що це мало бути сьогодні, під час сесії, яка відбувалася у стінах районної ради. Однак, на розгляд депутатів це рішення винесено не було. Відтак, Максим Самчик близький до того, аби порушити закон. Бо, згідно чинного законодавства, районний бюджет повинен бути затверджений до 25 грудня, яке цього року припадає на вихідний день.dsc_5424 dsc_5415 dsc_5412

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *