“Батьківщина” відмовилася вимагати у Росії деокупації

Поділіться публікацією з іншими

1393489380_31У четвер Верховна Рада планує з другої спроби прийняти два Звернення. Одне — до Росії з вимогою негайно припинити окупацію всіх територій, закликати припинити триваючу практику викрадень, незаконних затримань та ув’язнень громадян України, заборони на в’їзд представникам кримськотатарського народу на територію Кримського півострова, порушення свободи слова та засобів масової інформації, обмеження свободи віросповідань та мирних зібрань; припинити дії, що прямо чи опосередковано спрямовані на фінансування незаконних збройних формувань; негайно звільнити політичних в’язнів – мешканців Криму, виконувати рішення Європейського суду з прав людини. Також у цьому Зверненні планується закликати міжнародне співтовариство засудити насильницькі дії РФ на території України.
Інше парламентське звернення — до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій у зв’язку із загрозами життю заручників, що утримуються російськими бойовиками на території окремих районів Донецької та Луганської областей, з проханням застосувати усі наявні механізми на урядовому, парламентському та неурядовому рівні з метою надання чіткого сигналу Російській Федерації про неприпустимість застосування смертної кари та інших методів нелюдського та такого, що принижує людську гідність, поводження щодо заручників та місцевих мешканців окупованої нею території окремих районів Донецької та Луганської областей.
Відзначимо, що проекти обох Звернень були у порядку денному сесії Верховної Ради у середу. Проте, сигнальне голосування показало, що на підтримку обох звернень катастрофічно не вистачає голосів. Зокрема, відмовилася голосувати у повному складі за ці два законопроекти фракція “Батьківщина”, яка демонстративно була відсутня на засіданні парламенту. Прикметно те, що серед авторів проектів обох Звернень — кілька депутатів саме від “Батьківщини”.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *