“Батьківщина” відмовилася посилити вплив громадськості на обрання голів РДА

Поділіться публікацією з іншими

У четвер Верховна Рада України провалила законопроект №4370, яким передбачалося внести ряд змін до закону України “Про державну службу”.
Зокрема, автори закону Альона Шкрум (“Батьківщина”), Олександр Ревега (Блок Петра Порошенка “Солідарність”) та ряд інших депутатів пропонували вивести посади голів районних державних адміністрацій із категорії “А” держвної служби і віднести їх до категорії “Б”.
Щоб це дало? Нині голови РДА, які відносяться до категорії “А”, призначаються Президентом України, а згідно прийнятих новацій будуть пропонуватися для обрання відповідною комісією при Адміністрації Президента.
Призначення держслужбовців на посади у категорії “Б” дещо інше — тут прямий вплив на такі кадрові питання має громадськість. Зокрема, претенденти на посади держслужбовців категорії «Б» обираються комісіями при обласних державних адміністраціях. Таким чином, жителі регіонів мають можливість безпосередньо впливати на тих посадових осіб, які будуть здійснювати на рівні району функції державної влади.
Проте, за такі пропозиції проголосували тільки 112 депутатів. У тому числі, підтримала законопроект своєї однопартійки лише третина депутатів від “Батьківщини”.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *