59 мільйонів гривень виділили на ремонт і освітлення дороги Житомир-Бердичів

Поділіться публікацією з іншими

dorogi-8530Траса Бердичів-Житомир має усі шанси цього року бути відремонтованою, щоб нарешті повноцінно запрацювали два її напрямки. Той, кому доводилося протягом останніх кількох років курсувати між Бердичевом та Житомиром, однозначно відчув усі пов’язані з цим незручності. Ще за попередньої державної влади частину дороги капітально відремонтували, завершення повного комплексу робіт залишилося лише гучною обіцянкою. Та й на ділянках, які тоді були відремонтовані, асфальт, який мав би ще бути о-го-го, вже тріщить по швах. Чи то навантаження такого не витримав, чи то покладений був не на совість.
У цьому році на фінансування робіт з відновлення та ремонту автошляхів держава обіцяє спрямувати майже 20 мільярдів гривень. Це великі гроші, порівняно з тими сумами, що виділялися у попередні роки. Хоча, звісно, цих коштів не вистачить, щоб вирішити всі існуючі дорожні проблеми.
Для того, щоб дорога Бердичів-Житомир (що є частиною траси державного значення Житомир – Могилів-Подільський) потрапила до переліку запланованих до ремонту, доклав чимало зусиль народний депутат України Олександр Ревега. Пов’язані із цим депутатські запити і звернення не залишися поза увагою. Це питання Олександру Ревезі вдалося вирішити завдяки співпраці з губернатором Сергієм Машковським, за сприяння Мінрегіонбуду та Мінінфраструктури. Результат спільних зусиль – у понеділок Уряд, на позачерговому засіданні, прийняв рішення про виділення першої частини із запланованих коштів. Йдеться про суму у понад шість з половиною мільярдів гривень. З них Житомирщині на ремонт доріг виділено кошти у сумі майже 85 мільйонів грн..
Близько 50 мільйонів гривень із цієї суми передбачено на капітальний ремонт траси державного значення М-21 Житомир – Могилів-Подільський. При цьому, за вказані кошти відремонтують не лише трасу із Житомира до Бердичева, але й дорогу у селі Хажин Бердичівського району.
Крім того, ще понад дев’ять мільйонів гривень виділено на реконструкцію мережі вуличного освітлення у селах Рея, Осиково та Хажин, а також на об’їзній дорозі у районі Гришківців. Освітлення вказаних населених пунктів теж було одним із ключових завдань, над якими працював Олександр Ревега, бо йдеться про безпеку людей: через ці села проходить пожвавлена траса, а водії просто не помічають у теміні пішоходів та велосипедистів. У результаті – часті дорожньо-транспортні пригоди, нерідко – зі смертельними наслідками.
По суті, до початку ремонтних робіт можна приступати вже зараз. Зробити це планують одразу, як тільки дозволять погодні умови. Завершити реконструкцію як дороги, так і вуличного освітлення планують вже у цьому році.
Міністерство інфраструктури зараз працює над формуванням акта, який передбачатиме незалежний контроль якості ремонту автошляхів. Компанії, які проводитимуть ремонтні роботи, будуть зобов’язані надавати десятилітню гарантію.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *