pensВ останні дні грудня народний депутат України Олександр Ревега подав на ім’я Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та міністра соціальної політики Павла Розенка офіційний запит із вимогою осучаснити пенсії українців.
Підставою для цього стали численні звернення виборців 63-го округу. Люди вимагають справедливих пенсій для себе, вважаючи, що нині в Україні існує несправедлива система нарахування та виплати пенсій, яка запроваджена Кабінетом Міністрів України ще у 2010 році за часів правління Уряду Миколи Азарова. Наслідком такої системи є те, що, наприклад, педагогічні працівники зі стажем роботи у майже 50 років, отримують таку ж пенсію, як і техперсонал державних установ.
Підняте питання є актуальним і життєво важливим для великої частини населення України в умовах значного зростання тарифів на житлово-комунальні послуги та цін на соціально-значущі продукти харчування.
“Зважаючи на викладене, мною було надіслано до Уряду вимогу невідкладно вжити заходів для зміни порядку нарахування пенсій, внісши зміни до відповідних Постанов Кабінету Міністрів та інших нормативно-правових актів з метою приведення їх у відповідність до справедливих, згідно із сучасними економічними реаліями, умов”, – розповів нашим журналістам Олександр Ревега.
Днями надійшла відповідь на це звернення як від Кабміну, так і від профільного міністерства соціальної політики. За своєю суттю — відповіді однакові. Кабінет Міністрів і радий би був змінити систему нарахування пенсій, збільшивши її розмір відповідно до сучасних економічних реалій. Проте, на заваді стає Закон України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов економічного зростання в Україні”, прийнятий у березні 2014 року ще попереднім складом парламенту. По суті, цим законом заборонено підвищувати розмір пенсії доти, доки в Україні не покращиться економічна ситуація.
До речі, одним із депутатів Верховної Ради України, які тоді віддали свої голоси за заборону підвищення пенсій, є нинішня голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська. Під час минулорічних виборів одним із передвиборчих лозунгів партії “Батьківщина”, обласну організацію якої зараз очолює Анжеліка Лабунська, була обіцянка забезпечити українцям справедливі пенсії і зарплати. Виявляється, законом це заборонено.