3348Постановленням виправдувального вироку завершився у Бердичеві судовий процес по звинуваченню Миколи Іщенка (ім’я та прізвище змінені, –авт.) у вбивстві власної матері.
Сама подія сталася ще у червні 2015 року. Тоді у власній оселі було виявлено труп жінки. Тіло виявив син вбитої, який запідозрив одразу у вбивстві матері свого рідного брата, котрий спав у будинку і повернувся додому пізно увечері у вкрай нетверезому стані.
Те, що брат дійсно прийшов додому пізно добряче напідпитку, не заперечував і він сам. Проте, вину свою у вбивстві матері категорично заперечував, хоч і стверджував, що мало що пам’ятає з подій того злощасного вечора. Каже тільки, що пив у компанії зі своїми знайомими саме у той час, коли матір, згідно висновків судових експертів, було вбито. Цей факт дійсно підтвердили і самі знайомі.
Тим не менше, слідство одразу взяло за основу версію про те, що саме син вбив матір. Чоловіка заарештували, слідство та суд тривали майже півтора року. Однак, довести вину чоловіка, обвинувачення, на думку суду, не змогло. «Дослідивши безпосередньо вищенаведені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що не доведена участь обвинуваченого у вчиненні умисного вбивства його матері. Сторона обвинувачення обмежилась доказами, які фактично обґрунтовують лише наявність події вказаного злочину, оскільки з протоколу огляду місця події, протоколу огляду трупа, з висновків судово-медичних експертиз вбачається факт заподіяння насильницької смерті потерпілій померлій, і аж ніяк не можуть свідчити, що саме обвинувачений заподіяв тілесні ушкодження, які призвели до смерті його матері. Крім того, в обвинуваченні не зазначено про спосіб вчинення вбивства (заподіяння тілесних ушкоджень руками, ногами, іншими предметами). Допитані в судовому засіданні свідки очевидцями подій не були. Навпаки свідки підтвердили факт перебування з ними обвинуваченого в період часу в який згідно пред’явленого обвинувачення, Микола Іщенко, будучи в стані алкогольного сп’яніння вбив матір… Допитані в судовому засіданні окремі свідки зазначили про наявність сварок та конфліктів між обвинуваченим та його матір’ю, однак одним свідкам це було відомо зі злів інших людей, а інші повідомляли про такі конфлікти задовго до настання смерті жінки», – йдеться у вироку суду.
Відтак, Миколу Іщенка визнали невинуватим у вбивстві його матері та виправдали за недоведеністю його участі у скоєнні цього злочину. Чоловіка було звільнено з-під варти негайно, одразу ж у залі суду після постановлення вироку.