Федерація легкої атлетики України оприлюднила нові списки тих спортсменів, які вже виконали нормативи, котрі дають право взяти участь у Олімпійських іграх та чемпіонаті Європи з легкої атлетики. Нагадаємо, Олімпіада пройде у серпні у Бразилії, а чемпіонат Європи проходитиме на початку липня у Нідерландах.
Серед тих, хто вже виконав нормативи — двоє бердичівлян: Юлія Олішевська та Юрій Крімаренко. Правда, вони і досі значаться серед потенційних учасників змагань, а не як такі, хто вже точно поїде до Амстердама чи Ріо-де-Жанейро. Справа у тому, що за правилами змагань (як Олімпіади, так і чемпіонату Європи), кожну країну у індивідуальних видах спорту можуть представляти тільки по троє спортсменів, навіть, якщо тих, хто виконав норматив — значно більше. За таких умов до уваги беруть кращі результати перших трьох спортсменів у тій чи іншій дисципліні.
Таким чином, на сьогодні Юлія Олішевська, хоча й виконала норматив для потрапляння на чемпіонат Європи у бігу на 400 метрів, але у неї, наразі, тільки четвертий результат після Наталії Пигиди, Ольги Земляк та Аліни Логвіненко. У той же час, Юрій Крімаренко зараз теж четвертий у списку претендентів на чемпіонат Європи (і він, і Юлія Олішевська олімпійські нормативи ще не виконали). Попереду Крімаренка — Богдан Бондаренко, Андрій Проценко та Дмитро Яковенко.
У обох наших спортсменів ще є можливість потрапити як в Ріо-де-Жанейро, так і в Амстердам. Адже для допуску на чемпіонат Європи Європейська легкоатлетична асоціація враховує результати, показані з 1 січня 2015 року по 26 червня 2016 року включно. Таким чином, і у Олішевської, і в Крімаренка є час до 26 червня, аби перевершити власні результати і потрапити у трійку учасників чемпіонату. Примітно те, що у Юрія Крімаренка є відмінна нагода саме на очах у рідної публіки вибороти путівку на чемпіонат Європи. Адже якраз 25 червня у Бердичеві проходитиме черговий “Меморіал Віталія Лонського”.