Логічним завершенням більш ніж піврічних пристрастей, що вирували у депутатському корпусі Бердичева, стала позачергова сесія, яка відбулася у четвер, і на якій таки було обрано секретаря міської ради.
Нагадаємо, на цю посаду тривалий час вважав себе обраним депутат від «Батьківщини» Володимир Пономарчук. Ще у листопаді міський голова Василь Мазур, відповідно до закону, зупинив рішення про обрання секретаря, оскільки вважав його прийнятим з порушеннями. Натомість, депутати не зуміли подолати вето мера, як того вимагає закону. Тож рішення про обрання Володимира Пономарчука секретарем втратило свою юридичну чинність.
Дві судові інстанції – Бердичівський міськрайонний та Житомирський апеляційни адміністративний суди приймали рішення на користь Володимира Пономарчука, яким зобов’язували міського голову підписати рішення про обрання секретаря.
Але тиждень тому крапку у судових баталіях поставив Вищий адміністративний суд, який задовольнив касаційну скаргу Василя Мазура. Таким чином, вето мера було визнано законним, а рішення ради про обрання секретарем Володимира Пономарчука – ні.
Ще у грудні минулого року Василем Мазуром на посаду секретаря Бердичівської міської ради була запропонована кандидатура керівника фракції «Самопоміч», депутата Юлії Лефтер. Однак, через судові суперечки питання про обрання її на посаду секретаря досі не виносилося на розгляд депутатів. І лише цього тижня, після того як було прийнято вищевказане рішення Вищого адмінсуду України, було скликано позачергову сесію, на якій депутати і мали обрати секретаря.
Частина депутатів, очевидно, мали на меті саботувати проведення цієї сесії. Із 36 народних обранців на сесію з’явилися лише 19. Засідання проігнорували у повному складі фракції «Батьківщина», «Радикальна партія О.Ляшка», «Свобода» та Патріотична партія. Не зареєструвався для участі у сесії і один представник «Самопомочі» Володимир Сенча, який, між тим, під час проведення сесії був помічний у кулуарах міської ради.
У повному складі на сесію прибули депутати БПП «Солідарність» і «Опозиційного блоку», двоє з трьох депутатів від партії «Укроп» (Ніна Альвас проігнорувала сесію), та четверо із п’яти представників «Самопомочі». Знаходилися поруч із сесійною залою у діловому костюмі і голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка Олександр Велімовський та член цієї фракції Наталія Коваль. Схоже, що чекали сигналу – йти на сесію чи проігнорувати її
У підсумку, після повного дотримання усміх процедур та таємного голосування, секретарем Бердичівської міської ради була обрана Юлія Лефтер. За неї колеги віддали 19 голосів «за», лише в одному із бюлетенів була позначка «проти
Присутні в залі оплесками зустріли новину про те, що міська рада нарешті має свого секретаря. Юлія Лефтер, опанувавши хвилювання, піднялася до президії, де її квітами привітав міський голова Василь Мазур. Новообраний секретар подякувала колегам за довіру і зауважила, що докладе максимуму зусиль для консолідації депутатського корпусу.
Чи стане обрання секретаря переломним моментом у роботі Бердичівської міської ради? Чи означає це, що здоровий глузд і прагнення надалі розвивати місто взяли гору над політиканством і популізмом ? Покаже час.
Сформована депутатська більшість сьогодні має поки що мінімально необхідну для прийняття рішень кількість голосів, та вже довела свою життєздатність кількома результативними голосуваннями. Але перевірена роками закономірність полягає у тому, що коли працюєш і маєш результат, до тебе приєднуються інші. Є сподівання, що за таким же принципом працюватиме і Бердичівська міська рада під головуванням Василя Мазура і разом із новообраним секретарем Юлією Лефтер.DSC_3622 DSC_3648 DSC_3655 DSC_3658 DSC_3669