Вже понад два місяці триває епопея з відкликанням трьох депутатів Бердичівської районної ради. Нагадаємо, в середині літа депутати Бердичівської райради прийняли рішення про зміну свого керівного складу — замість Максима Самчика головою ради було обрано Софію Томашевську. Переобрали і заступника голови районної ради — на зміну Олені Рудик прийшов Віталій Вишнівський.

Серед тих, хто підтримав такий крок колег, були і депутати Віктор Лащук, Тетяна Складанчук та Євген Рильський, обрані за списками Аграрної партії, котра привела до районної ради і колишнього регіонала Максима Самчика.

Очевидно, що такий “демарш” не міг прийти до вподоби тещі Максима Самчика — Марії Волковій, яка керує Аграрною партію на Бердичівщині. Вже за кілька днів жінка очолила ініціативну групу, яка розпочала збір підписів за відкликання депутатів райради Віктора Лащука, Тетяни Складанчук та Євгена Рильського. При цьому, не приховувалося, що відкликати депутатів хочуть якраз через те, що вони підтримали ініціативу зняття з посади Максима Самчика.

Події розвивалися майже блискавично. За короткий період часу кілька членів районної виборчої комісії на своєму засіданні, за відсутності кворуму, всупереч встановленим процедурам прийняли рішення про направлення до вищого керівного органу Аграрної партії звернення про відкликання згаданих депутатів — для затвердження. Щоправда, ні Віктор Лащук, ні Євген Рильський, ні Тетяна Складанчук з таким кроком не погодилися і оскаржили рішення ТВК у судовому порядку. Зважаючи на прохання депутатів суд зупинив рішення територіальної комісії, але вручити його голові ТВК не могли протягом тривалого часу — жінка, за словами депутатів, просто переховувалася або відмовлялася брати документ до рук. У свою чергу, партія з прийняттям рішення про відкликання теж не забарилася і, хоч це й не передбачено її Статутом, як того вимагає закон, і, незважаючи на наявність ухвали суду про зупинення рішення ТВК, відкликала згаданих народних обранців.

Таким чином, районній ТВК залишилося визнати обраними депутатами замість відкликаних наступних трьох кандидатів, які значаться у списку Аграрної партії — Володимира Воронюка, Сергія Боцяна та Петра Орлюка.. З першої спроби зробити це не вдалося — не вистачило голосів. Втім, на наступному засіданні, яке відбувалося напівтаємно – без запрошення усіх членів ТВК, районна комісія все ж прийняла таке рішення.

Щоправда, наразі воно оскаржується у суді. Більше того — воно зупинене до прийняття остаточного судового рішення, яке набуде законної сили, а голові ТВК заборонено публічно озвучувати його на сесії районної ради. Адже новообрані депутати зможуть набути своїх повноважень тільки після того, як голова виборчої комісії зачитає рішення ТВК на сесії. “Зупинити дію рішення Бердичівської районної виборчої комісії від 06 жовтня 2017 року про визнання обраним депутатом Бердичівської районної ради наступного за черговістю кандидата у депутати від Аграрної партії України. Заборонити на час розгляду справи в суді Бердичівській районній виборчій комісії оприлюднювати на наступних пленарних засіданнях Бердичівської районної ради повідомлення територіальної виборчої комісії про визнання обраним депутатом Бердичівської районної ради наступного за черговістю кандидата у депутати від Аграрної партії України. Ухвалу негайно направити для виконання до Бердичівської районної виборчої комісії”, – йдеться в ухвалі суду від 13 жовтня.

Таким чином, Володимир Воронюк, Сергій Боцян та Петро Орлюк наразі не можуть вважатися депутатами Бердичівської райради і брати участь у прийнятті радою будь-яких рішень. Якщо ж голова ТВК чи будь-хто з членів комісії, попри заборону суду, спробує оголосити на сесії рішення стосовно Володимира Воронюка, Сергія Боцяна та Петра Орлюка, їм загрожує кримінальна відповідальність за невиконання судового припису.