Фото Ріо-Бердичів

Екс-заступник голови Бердичівської районної ради Олена Рудик, звільнена місяць тому з цієї посади через висловлення їй депутатами недовіри, вимагає виплатити їй допомогу, доки вона шукатиме собі роботу. А це — до півроку.
Закон “Про статус депутатів місцевих рад в Україні”, дійсно, передбачає, що депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності – інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.
Проблема тільки в тому, що ця норма закону застосовується лише у випадку, якщо депутат був звільнений з посади (у даному випадку — заступника голови районної ради) після закінчення повноважень депутата. Стосовно ж Олени Рудик — її звільнили достроково, через висловлення недовіри, не припиняючи її депутатських повноважень. Таким чином, жодного права на отримання допомоги із районного бюджету до моменту працевлаштування вона не мала.
Тим не менше, Олена Рудик не лише написала відповідну заяву на ім’я голови районної ради, але на доказ того, що не може собі знайти роботу, екс-посадовець, за сумісництвом — голова районної організації партії “Батьківщина” – принесла довідку від свого чоловіка-підприємця про те, що він її робочим місцем забезпечити не може.
Цинізм районного лідера “Батьківщини” не може не дивувати. За місцевими мірками, вона — олігарх. Згідно даних електронної декларації, поданої перед звільненням, Олена Рудик разом із членами сім’ї (чоловік та донька) володіють дев’ятьма земельними ділянками площею майже тринадцять гектарів на території міста Бердичева та Бердичівського району загальною вартістю у майже півмільйона гривень, чотирма житловими будинками загальною площею у майже 550 квадратних метрів, вартість яких самі оцінили у майже вісімсот тисяч гривень (п’ятий будинок споруджується зараз у с.Бистрик Бердичівського району площею у 130,66 кв.м.). Крім того, у власності родини Рудик також перебувають два магазини площею понад 330 кв.м., сарай-літня кухня площею більше 72 кв.м. та два автомобілі “Опель” і “Мазда”. Прикметно те, що значну частину об’єктів нерухомості, зазначених у декларації, родина Рудик отримала у власність у період з 16 грудня 2013 року по 29 серпня 2014 року — під час Революції Гідності та на початку російсько-української війни.
У поточному році (з 1 січня до 7 серпня — дати звільнення), Олена Рудик заробила на посаді заступника голови Бердичівської районної ради 113 тисяч 327 гривень, заробляючи щомісяця, в середньому, близько 16 тисяч гривень. Незважаючи на те, що Олена Рудик сама неодноразово заявляла про відсутність коштів у районному бюджеті, саме таку суму (близько шістнадцяти тисяч гривень щомісяця) голова осередку “Батьківщини” хотіла й далі отримувати з районного бюджету. Разом за півроку — майже сто тисяч гривень.