680У Бердичеві завершено судові слухання у кримінальному провадженні, відкритому ще у вересні 2014 року. Тоді одне із сіл Любарського району сколихнула тривожна звістка: у хату пенсіонерів увірвалися троє невідомих у панчохах на голові, і. побивши та порізавши господарів ножем, викрали у них понад вісім тисяч гривень.
Зловмисників тривалий час не могли знайти, бо, як виявилося згодом, вони були не місцевими: на місце злочину приїхали за сорок кілометрів, подолавши цю відстань на скутері. Очевидно, що нападники знали, куди йдуть. Бо, залишивши скутер на околиці, прямісінько вирушили до оселі пенсіонерів у центр села. Двері відкрили, відхиливши защіпку з середини. Аби подолати спротив господарів, достатньо сильно їх побили, а потім, зв’язавши, почали погрожувати дружині, що вб’ють її чоловіка, якщо не видасть схованки з грошима. «Гроші потрібні на АТО для солдат», – пояснювали молодики. Для більшої очевидності, почали різати тіло чоловіка ножем.
Коли подружжя зрозуміло, що погрози нападників – не дитячі забавки (насправді, один із розбійників виявився неповнолітнім), розповіли, де заховали свої заощадження. Здобиччю зловмисників стали грошові кошти у сумі 8156 гривень та електричний ліхтарик, який вони прихопили, вже залишаючи місце злочину.
Третього із нападників знайти досі не вдалося. А от псевдоволонтерів затримали через три місяці. Правда, на доведення їхньої вини знадобилося ще майже півтора року. Днями Бердичівський міськрайонний суд виніс вирок у цьому гучному кримінальному провадженні, визнавши вину обох нападників повністю доведеною.
За розбій, поєднаний із насильством, небезпечним для життя потерпілих, обом нападникам призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років кожному.