Побережний

Фото зі сторінки О.Побережного у соціальній мережі ВКонтакті

“Цікаве” життя настало для журналістів у Бердичеві після виборів. Спочатку “активність” місцевої “Батьківщини” призвела до змусила замовчати друковану версію “Бердичівських новин”, проти яких навіть відкрито кримінальне провадження за зверненнями “Батьківщини”. Найоригінальніше те, що журналісти “БН”, яких “Батьківщина” звинуватила у поширенні недостовірної інформації під час виборчого процесу, виявилися абсолютно праві: виконувати свої обіцянки новообрані депутати після виборів не стали. Натомість, взялися до кримінального переслідування журналістів.
Підтримала почин “Батьківщини» і місцева “Свобода”. Цього тижня депутатам роздали (а на деяких комісіях — вже й розглянули) проект рішення про ліквідацію Бердичівського радіомовлення. Автор проекту — депутат-свободівець Олексій Побережний. Закриття радіо — це його особиста ініціатива, озвучена на попередній сесії міської ради і підтримана головою фракції “Батьківщина” у міській раді Валерієм Шелепою та представником “Самопомічі” Володимиром Сенчею. За іронією долі — і Олексій Побережний, і Валерій Шелепа самі є журналістами, керівниками місцевих видань (хоча, зважаючи на це, тут може й не іронія, а задумка?).
Тоді ж Олексій Побережний, який є головою “гуманітарної” комісії міської ради, отримав доручення: якщо має таке велике бажання закрити радіо, обговорити це питання на комісії, за наслідками якого зробити відповідний обгрунтований висновок.
По суті, засідання цієї комісії відбулося нинішнього тижня. Та прийняти рішення комісія не змогла — не вистачило голосів. Можливо, позиція Олексія Побережного і була б підтримана членами комісії, та обгрунтовано пояснити, чому треба нагально закривати радіо, він не зміг. На неодноразові питання про це, депутат-свободівець відзначав, що, коли треба (!), то він зробить пояснювальну записку до свого проекту рішення.
Відзначимо, що у соціальних мережах Олексій Побережний більш відвертий, і не приховує, що насправді питання закриття радіо — політичне і його особиста неприязнь до журналістів, які виходять в ефір радіомовлення.
До речі, про проект згаданого рішення. Спромогтися бодай розробити документ самостійно Олексій Побережний не зміг, а скопіював його у Кіровоградської міської ради, подекуди навіть не змінивши у тексті назву Кіровограда на Бердичів. От і виходить (за версією Олексія Побережного), що ліквідаційна комісія, яка займатиметься припиненням діяльності Бердичівського радіо, буде підпорядкована Кіровоградській міській раді.