Фото Ріо-Бердичів

Голова Бердичівської районної ради Максим Самчик у січні та лютому цього року сам собі та своєму заступнику Олені Рудик навиписував по 100% премії, фактично вчинивши корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Мова йде про суми понад шість тисяч гривень щомісяця. Це стало відомо після ознайомлення із відповідним Розпорядженням Максима Самчика про виплату премій.
Все б нічого, але згідно з рішенням сесії Бердичівської районної ради №6, прийнятим ще у листопаді 2015 року, голові райради Максиму Самчику було встановлено надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50 відсотків посадового окладу, матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати та премію у розмірі не менше 10% посадового окладу. Такі ж само надбавки та розміри премій були встановлені і заступнику голови райради Олені Рудик.
Змінювати ці розміри, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006р., може виключно сесія районної ради. Це випливає не лише із вказаної правової норми, але й численних рішень судів з подібних приводів. Наприклад, у листопаді 2014 року Апеляційний суд Чернігівської області визнав винним тодішнього голову Бобровицької районної ради у самовільному виписуванні собі премій, без повідомлення районної ради, і призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень.
Лише у березні цього року Бердичівська районна рада внесла зміни у своє попереднє рішення від 10 листопада 2015 року і встановила премії Максиму Самчику та Олені Рудик у розмірі 100%, які повинні були виплачуватися заднім числом — з 1 січня 2017 року. Те, що Максим Самчик та Олена Рудик ці премії вже отримали, причому — самовільно, Максим Самчик промовчав. Фактично — у його діях очевидний конфлікт інтересів, який карається вказаною ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.