Депутат Бердичівської міської ради голова фракції Патріотичної партії Станіслав Лужанський вкотре попався на плагіаті. У неділю на свої сторінці у соціальній мережі Фейсбук Станіслав Лужанський розмістив привітання від власного імені медичним працівникам із Днем їхнього професійного свята.
“Шановні медичні працівники, прийміть сердечні вітання з нагоди Вашого професійного свята!
За доброю традицією у третю неділю червня відзначається День медичного працівника — одне з небагатьох свят, яке не втратило свого значення через політичні або економічні мотиви. Його відзначають не тільки лікарі і медсестри, але й усі ті, хто має відношення до порятунку людських життів. Саме ці люди своєю невтомною працею повсякчас демонструють нам приклади професіоналізму, витримки, самовідданості. Власною добротою, знаннями та досвідом повертають людей до повноцінного життя.
Дорогі медики! Прийміть сердечну подяку за вашу самовіддану працю, врятовані життя та здоров’я наших бердичівлян, віру і надію, яку ви даруєте людям. Ваші відповідальність, мужність та самопожертва гідні глибокого визнання з боку держави та суспільства.
Бажаю вам міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, професійних успіхів і людської шани, достойної оплати за важку, але таку потрібну роботу. З вірою і впевненістю, відданістю клятві Гіппократа прямуйте в майбутнє, направляючи всі зусилля на допомогу хворим задля збереження життя і зміцнення здоров’я людей. І нехай ваша доброта, турбота і милосердя, щедрість душ, щоденна сумлінна, наполеглива і нелегка праця повернуться до вас сторицею”, – йдеться у вітанні Станіслава Лужанського.
Виявилося, що аналогічне дослівне вітання висловив на адресу медиків і міський голова Анатолій Жовтан, але рівно …рік тому — 17 червня 2016 року. Єдине, на що спромігся Станіслав Лужанський, висловлюючи “щирі” слова на адресу медиків, так це — замінити звернення з “красилівчан” на “бердичівлян”.
Подібний плагіат з боку голови міського осередку Патріотичної партії Україні — далеко не поодинокий. За кілька днів до того, у Фейсбуку з’явилося привітання Бердичівської міської організації Патріотичної партії України з Днем журналіста, котре слово в слово повторює аналогічне вітання полтавського міського голови Олександра Мамая, зроблене ним у червні 2013 року. Олександр Мамай з 2012 року перебував у лавах Партії регіонів. Тим не менше, це не завадило Станіславу Лужанському, який запевняє, що є нещадним борцем із пережитками регіоналівського минулого та його прибічниками, сплагіатити саме це вітання, від людини — далеко не останньої у Партії регіонів.
Відзначимо, що Станіслава Лужанського вже не вперше ловлять на плагіаті. Минулого року він подав до міської ради кілька проектів рішень, зазначивши, що саме він є їх розробником. Як виявилося, ці проекти — не ноу-хау Станіслава Лужанського, а розроблені іншими депутатами в інших містах. Голова бюджетної комісії Бердичівської міської ради так поспішав реєструвати ці рішення, що навіть не скрізь змінював назви міст та рад, звідки брав ці документи.
Плагіат з боку бердичівських депутатів — часті явища. Ще в ході передвиборної кампанії до міської ради місцеві ЗМІ повідомляли про факти плагіату і з боку голови міської організації “Батьківщини” Володимира Пономарчука.