Фото з сайту Бердичів biz

Минулого тижня моторошна історія сталася у Бердичеві. 17-річна дівчина вирішила покатати свою молодшу сестру на гойдалці, встановлену на дитячому майданчику поміж будинками №№ 61 і 63 по вулиці Вінницькій у Бердичеві.
Та дитячий відпочинок закінчився трагічно. Розгойдуючи маленьку дівчинку, старша сестра незчулася, як її пальці затягнуло у обертовий механізм гойдалки. Подальше коливання механізму призвело до відкритого перелому у дівчини. Наразі вона — в гіпсі, а батьки не можуть заспокоїти молодшу доньку. Вона досі – у шоковому стані, вважаючи себе винною у трагедії, оскільки саме вона потягнула сестру на майданчик.
Втім, як стало відомо нашим журналістам, подібний “інцидент” – далеко не єдиний, пов’язаний саме з цією гойдалкою. Хоч інші подібні випадки закінчувалися не так трагічно: розірваними або защемленими пальцями.
Чому так стається — висновок мають зробити спеціалісти. Але за неповні два місяці функціонування майданчика гойдалка встигла покалічити вже не одну дитину. Ймовірно, проблема в самому обертовому механізмі (підшипнику), який не містить захисту від потрапляння в нього сторонніх предметів, у тому числі — пальців рук. Можна було б говорити про необережність при користуванні гойдалкою, але масовість заподіяних травм, тим паче — не лише дітям, а й дорослим, свідчить про проблеми саме з механізмами.
У будь-якому випадку той, хто виготовляв і встановлював цю гойдалку, мав би обов’язково врахувати ці обставини. Однак, цього з незрозумілих причин не було зроблено.
Як повідомляє сайт “Бердичів biz”, саме цю гойдалку (так само як й іншу по вулиці Білопільській) було встановлено за сприяння активістів партії “Батьківщина”, зокрема — депутатів міської ради Валерія Шелепи і Володимира Пономарчука та депутата обласної ради Сергія Орлюка . “Сергій Орлюк разом з Володимиром Пономарчуком та Валерієм Шелепою особисто проконтролювали якість виконання робіт по встановленню майданчиків, аби ще раз переконатись, що вони повністю сертифіковані та відповідають усім необхідним будівельним нормам. Побачене задовольнило не тільки депутатів, але й мешканців мікрорайонів, де були встановлені майданчики. Так в Бердичеві весна перемогла в двох мікрорайонах міста. Приклад встановлення дитячих майданчиків депутатами від ВО «Батьківщина» на вимогу виборців цієї політичної сили показує – коли громада і депутати активно співпрацюють, результат такої співпраці обов’язково впливає на покращення життя громади Бердичева”, – резюмує “Бердичів biz”, який очолює Валерій Шелепа.
Відзначимо, що рівно чотири роки тому, на початку травня гойдалка, встановлена на Червоній Горі у Бердичеві Благодійним фондом нинішньої голови обласної організації “Батьківщини” Анжеліки Лабунської смертельно травмувала малолітню дівчинку і поранила хлопчика. Примітна деталь: тоді встановлення гойдалок від Благодійного фонду “ЛАВ” теж відбувалося під контролем Володимира Пономарчука і Валерія Шелепи. Принаймні, саме вони тоді представляли інтереси Анжеліки Лабунської у якості помічників-консультантів народного депутата.
За фактом загибелі дитини у травні 2013 року було відкрито кримінальне провадження, однак винні у смерті дитини досі не встановлені. Принаймні, про наслідки розслідування публічно не повідомлялося.