img_20160928_112654-1В рамках попередньої домовленості між керівництвом військового госпіталю для інвалідів та ветеранів ВВВ Житомирської обласної ради та Бердичівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги кожну другу середу місяця на базі госпіталю здійснює свою роботу дистанційний пункт консультування. Днями вкотре фахівці місцевого центру Ольга Сікорська та Андрій Архіпов надавали безоплатну правову допомогу особам, що перебувають на лікуванні в даному закладі.
Коло питань, з якими до юристів зверталися громадяни, були традиційними: соціальні гарантії для військовослужбовців, учасників бойових дій та АТО, виплати одноразової грошової допомоги при демобілізації, порядок оформлення земельних ділянок,порядок безоплатного одержання ліків та лікарських засобів для учасника бойових дій та інше.
«Фахівці місцевого центру з дня його створення щоденно надають безоплатну юридичну підтримку воїнам АТО, але такі виїзні прийоми є найефективніший спосіб надання безоплатної правової допомоги, — розповіла Ольга Сікорська — Більше того, наш центр взяв над пацієнтами госпіталю постійне юридичне шефство — кожної другої середи місяця з 9 ранку і протягом дня ми надаємо ветеранам війни та воїнам АТО безоплатну правову допомогу».
Фахівці місцевого центру переконані, що і ветерани, і нинішні військовослужбовці потребують правової допомоги. Виїзна консультація – це та форма надання правової допомоги, яка робить її більш доступною.
«Виїзди в госпіталь є надзвичайно важливими. Ветерани війни через стан здоров’я та похилий вік часто залишаються безпорадними, наодинці зі своїми проблемами, – відмітив Андрій Архіпов. – Питання їх дуже актуальні і мають проблемний характер. Консультації у госпіталі потрібні не лише задля надання правової допомоги, але й для того, щоб виразити повагу та небайдужість до людей, які захищали свою землю та народ».
Наступна зустріч працівників місцевого центру з ветеранами війни та учасниками АТО відбудеться 26 жовтня. Прийом громадян буде проводитись у приміщенні військового клубу.