Проект рішення про оприлюднення Декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутатів Бердичівської міської ради оприлюднено на офіційному порталі Бердичева.
Автор проекту депутат міської ради Віталій Березовенко (фракція “Солідарність”) пояснює таку ініціативу певними законодавчими прогалинами, котрі регламентують порядок оприлюднення декларацій. “З одного боку, закон “Про запобігання корупції” чітко визначає, що декларації депутатів місцевих рад підлягають оприлюдненню. Це передбачено і законом «Про статус депутатів місцевих рад», відповідно до якого депутати зобов’язані подавати декларації щороку, до 1 квітня. З іншого боку, чіткого механізму оприлюднення наразі не існує”, – відзначає Віталій Березовенко.
Справа у тому, що декларації про доходи, згідно із законом “Про запобігання корупції”, повинні включатися до Єдиного державного реєстру декларацій. Доступ до цих декларацій має бути відкритим і цілодобовим, всі громадяни повинні мати можливість перегляду, копіювання та роздруковування інформації з декларацій. Таким чином, декларації депутатів місцевих рад ніби є відкритими. З іншого боку, згаданий реєстр декларацій в Україні досі не створений. Тому дізнатися, як живуть у фінансовому плані народні обранці, є, доволі часто, складним процесом.
“Бердичівляни достойні того, аби знати, скільки заробляють і на що витрачають кошти їхні депутати та членів їх сімей. Адже саме ці люди вирішують долю міста, ділять бюджет. Ознайомившись із деклараціями і дивлячись, наприклад, на те, на яких дорогих автівках щодня роз’їжджають їхні обранці, залишаючись при цьому багато років офіційно безробітними (і при цьому, фактично, не сплачують податки до бюджету), виборці самі робитимуть висновок, насамперед, про моральні якості депутатів”, – пояснює Віталій Березовенко.
Подібну практику — прийняття на місцевому рівні рішень про оприлюднення декларацій депутатів — вже запроваджено у багатьох містах. Наприклад, у Києві таке рішення було прийнято ще два роки тому.
“Переконаний, що й у Бердичеві ця ініціатива не матиме спротиву, і депутати міської ради одноголосно підтримають цей проект рішення. Адже ми всі зацікавлені у тому, щоб діяльність ради була прозорою, а кожен депутат — відповідальний перед виборцями”, – висловлює свою думку Віталій Березовенко.