Постійна комісія депутатської діяльності, законності, антикорупційної політики та правопорядку Бердичівської міської ради розглянула звернення з приводу дій депутата ради, голови фракції “Батьківщина” Валерія Шелепи.
Приводом для розгляду стало інтерв’ю Валерія Шелепи, опубліковане ще у травні у місцевій газеті, в якій він є редактором. У підконтрольному виданні депутат дозволив собі поширення відверто недостовірної інформації про інших депутатів, що є прямою забороною, передбаченою Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”. Депутат розповідав у своєму інтерв’ю про засідання однієї з постійних депутатських комісій, які передували проведенню сесії міської ради, і участь у якій він брав особисто.
Цинізм ситуації полягав у тому, що Валерій Шелепа не просто сидів на цій комісії, слухав, а ще й активно обговорював питання, які розглядалися… А потім прийшов, взяв підконтрольного йому журналіста газети і видав власне інтерв’ю, у якому розповів зовсім іншу історію про те, чого на засіданні комісії насправді не було. Та ще й видав це як факт, із власними думками і коментарями.
Виходить, що голова фракції “Батьківщина” у згаданому інтерв’ю просто збрехав читачам, які, одночасно, є і його виборцями. Відтак, допустив публічне поширення завідомо недостовірної для нього інформації.
У зв’язку з цим, постійна депутатська комісія депутатської діяльності, законності, антикорупційної політики та правопорядку визнала дії депутата Валерія Шелепи такими, які є порушенням норм депутатської етики, передбаченими ст.8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.
Довідка від “БН”
Стаття 8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”:
Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:
5) не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад.
Зважаючи на положення вказаної статті закону дії іншого депутата Бердичівської міської ради Станіслава Лужанського теж були визнані порушенням депутатської етики. Голова фракції Патріотичної партії допустив, м’яко кажучи, образливі висловлювання на адресу секретаря міської ради Юлії Лефтер, та ще й присутності інших осіб.
По суті, правових наслідків для обох депутатів рішення комісії не мають. Але виборці мають право знати, яку еліту вони “обрали” захищати їхні інтереси.